У січні «Полтаватеплоенерго» запустила у роботу першу установку потужністю 1 МВт. Фото: Полтавська ОВА

Уряд направить ще 3 мільярди гривень із резервного фонду держбюджету на авансування нових 247 блочно-модульних котелень потужністю в 1,3 ГВт.

Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.

“Посилюємо резервне теплопостачання у межах підготовки до зими. Узгодили кроки для пришвидшення підключення вже наявного обладнання. Попередньо уряд виділив 424,8 мільйонів гривень на підключення вже наявних БМК і роботи вже розпочато. Окремо зосередилися й на розрахунках місцевих підприємств теплокомуненерго за спожитий газ”, – зазначила вона.

Також уряд спільно з місцевою владою і “Нафтогазом” працює над комплексним рішенням, яке має врегулювати наявні борги та не допустити їх накопичення. А Мінрозвитку і Міненерго мають внести узгоджені пропозиції на розгляд вже найближчим часом. 

“Готуємося до наступної зими вумежах Планів стійкості регіонів системно, щоб забезпечити стабільну роботу критичної інфраструктури і базових послуг для людей. Пріоритети незмінні: захист критичної інфраструктури, розвиток розподіленої генерації, резервне теплопостачання, стабільне водопостачання та водовідведення”, – наголосила Свириденко.

Нагадаємо, з початку 2026 року до України надійшло 2095 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли тощо.

Читайте також: Міст Патона і теплотраси ТЕЦ-5: справа не тільки в грошах. Як підготовка до ремонту застрягла на етапі бюрократії

Подібні

БЕБ залишило понад 64% керівного складу менш ніж за рік, —Цивінський

Із 50 посадовців, які мали пройти перевірку, до етапу співбесід змогли дійти лише 18 керівників

Прем’єр Канади помітив “зміну тону” Трампа щодо війни в Україні

Білий дім почав набагато прагматичніше оцінювати ситуацію на лінії фронту

Сибіга повернув польську нагороду у відповідь на позбавлення Зеленського ордена Білого Орла

Дії Варшави він назвав імпульсивними та емоційними

Німеччина передасть Україні сотні ракет “повітря-повітря” із власних запасів

Також Німеччина виділить додаткове фінансування для посилення української ППО