Як свідчать попередні дані, війна в Ірані обійшлася Пентагону приблизно в 40 мільярдів доларів. Йдеться про витрати на боєприпаси, знищену техніку та збитки, завдані військовим базам.
Як повідомляє CNN, такі дані міститиме аналіз Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), який незабаром буде опубліковано.
Зазначається, що ця цифра не враховує оперативні витрати, які вже були закладені в бюджет міністерства на 2026 фінансовий рік, що перевищує 1 трильйон доларів.
“Хоча основний тягар витрат ліг на Міністерство оборони, за попередніми даними CSIS, конфлікт обійшовся іншим відомствам, таким як Міністерство внутрішньої безпеки та Міністерство у справах ветеранів, у 1 мільярд доларів”, – зазначають у публікації.
Приміром, за час, поки тривали бойові дії, для споживачів у США ціни на бензин зросли з середнього рівня (менше ніж 3 долари за галон) до значно вищого – більше як 4 долари.
“Згідно з даними системи відстеження витрат на енергоносії, розробленої Університетом Брауна, американські домогосподарства витратили на понад 253 долари більше, ніж вони б заплатили, якби війни не було”, – кажуть дослідники.
У матеріалі нагадують, що нафта з Близького Сходу не надходить уже майже чотири місяці, і за даними Kpler, під час війни в Ірані світ втратив 1,15 мільярда барелів нафти.
“Річна інфляція вперше за три роки перевищила 4%, що, згідно з останніми даними Бюро статистики праці, було спричинене зростанням цін на енергоносії. Зараз ціни зростають швидше, ніж зростала середня заробітна плата американців протягом минулого року. Іншими словами: інфляція з’їла ваше підвищення зарплати у квітні та травні — це сталося вперше з 2023 року”, – резюмують дослідники.
Нагадаємо, що у травні 2026 року повідомлялося, що після 39-денної військової кампанії проти Ірану, США витратили критичну кількість ключових ракет. Відновлення деяких видів зброї доведеться чекати до 2031 року.
Читайте також: У Сенаті зареєстрували законопроєкт про закупівлю зброї для України коштом активів РФ








