Відтепер повістка вважатиметься врученою навіть якщо громадянин, якому вона призначалася, не перебуває за вказаним місцем проживання і не отримав її особисто в руки.
Про це пише Судово-юридична газета з посиланням на нові норми законопроєкту про мобілізацію.
“День проставлення у поштовому повідомленні відмітки про неможливість вручення вимоги ТЦК за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси, буде вважатися днем вручення вимоги ТЦК. Після цього можна буде ставити питання про обмеження особи у праві керування автомобілем”, – йдеться у роз’ясненні.
Також повідомляється, що неуточнені військово-облікові дані дозволять керівнику ТЦК звернутися до поліції “щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК”.
Видання нагадує, що 4 квітня набув сили закон про цифровізацію військового обліку.
“Він дозволяє державі бачити, як “на долоні”, де особа працює, тимчасово проживає, на яку адресу зареєстровано її авто тощо. Ці дані будуть в Реєстрі військовозобов’язаних, і ТЦК матиме до них доступ”, – йдеться у матеріалі.
Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України у першому читанні підтримала урядовий законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративне правопорушення за порушення мобілізації. Ініціативу підтримали 254 нардепи.
Читайте також: Політолог Фесенко пояснив, чому з законопроєкту про мобілізацію прибрали положення про демобілізацію