Ретранслятори на території Білорусі, які російські війська використовували для коригування ударів дронів по Україні, припинили свою роботу з 22 червня.
Про це у коментарі журналістам заявив президент Володимир Зеленський, передає Цензор. Нет.
За його словами, відповідну інформацію він отримав у доповідях від головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та військової розвідки. Водночас наразі достеменно невідомо, чи було це обладнання повністю демонтоване білоруською стороною.
Читайте також: “Мадяр” порадив Лукашенку не лізти у війну проти України – “Перші 500 цілей у Білорусі вже “на олівці”
“Чи демонтували їх, чи ні, я поки що не знаю. Але ми працюємо над цим, я дуже уважно слідкую і щодня отримую доповіді. Факт, що ретранслятори на сьогодні не працюють”, — наголосив Зеленський.
Нагадаємо, за даними білоруського моніторингового видання «Флагшток», останні три доби прольоти російських ударних БпЛА вздовж білорусько-українського кордону повністю припинилися. Раніше запуск «Шахедів» паралельно лінії кордону мав масовий характер — РФ використовувала повітряний простір сусідньої республіки як прикриття від української ППО для подальшого прориву в центр чи на захід України.
Раніше Зеленський закликав Олександра Лукашенка негайно прибрати з білоруської території техніку, яка допомагає Росії коригувати вогонь по українських цивільних об’єктах.
“Хай зніме цю техніку. Я думаю, що йому тижня буде достатньо, щоб це зробити. Тому що зараз кожного дня через це гинуть наші цивільні люди, поранені діти. Якщо він цього не зробить, зробимо ми”, — наголосив він.
Читайте також: Макрон застеріг Лукашенка від подальшого втягування Білорусі у війну Росії: стали відомі деталі розмови








