Російські війська посилюють інтенсивність ударів по населених пунктах на Сході України, які утворюють так званий пояс фортець на Донеччині.
Про це пише The New York Times.
“РФ дедалі частіше застосовує масовані авіаудари та дрони, що призводить до руйнування цивільної інфраструктури та масового виїзду населення. Основними цілями російських атак залишаються Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівка та Дружківка”, – йдеться у публікації.
Зазначають, що попри відсутність безпосередньої загрози швидкого захоплення цих міст, вони регулярно зазнають ударів КАБами та FPV-дронами. В такий спосіб окупанти намагаються фізично знищити ці населені пункти.
“Після захоплення Сіверська російські сили, за даними аналітиків, змогли наблизитися настільки, що можуть систематично обстрілювати ці населені пункти, поступово руйнуючи їхню інфраструктуру. За словами місцевих чиновників і гуманітарних організацій, обстріли спричиняють масштабні руйнування та змушують тисячі мешканців залишати регіон. Лише зі Слов’янська до весни щотижня виїжджали близько тисячі людей, а населення міста суттєво скоротилося”, – пише видання.
Як наслідок: руйнування житлових кварталів, медичних закладів і критичної інфраструктури. Через постійні обстріли частина медичних установ змушена працювати в обмеженому режимі або закриватися.
Українські військові та волонтери характеризують дії російської армії як тактику “випаленої землі”, метою якої є руйнування міст і логістичних маршрутів без негайного наземного штурму.
“Аналітики зазначають, що попри поступове просування, Росія рухається повільно через значний опір українських сил. Водночас постійні масовані удари можуть перетворити ключові міста Донеччини на зруйновані зони, ще до зміни лінії фронту”, – йдеться у матеріалі.
Читайте також: Українські війська контролюють ситуацію навколо Костянтинівки, але обстановка складна, – командир 19-го корпусу ЗСУ
Нагадаємо, що станом на червень 2026 року, на території Донеччини під російською окупацією перебувають 906 населених пунктів (447 із них – від 2014 року).
Нещодавно РФ повністю захопила Покровськ і Мирноград та перетворюює їх на плацдарм. Загарбники завели у місто значну кількість піхоти.








