загиблі у Києві
Скриншот з відео

Помічник генерального секретаря ООН з питань Близького Сходу, Азії та Тихоокеанського регіону Мохаммед Халед Хіарі заявив, що у травні 2026 року, внаслідок повітряних атак РФ, кількість загиблих і поранених цивільних в Україні досягла найвищого рівня з квітня 2022 року.

Як передає Укрінформ, про це Хіарі оголосив на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН.

“У травні в Україні загинули щонайменше 274 цивільних, ще 1763 були поранені. Це найвищий місячний показник загиблих і поранених, починаючи з квітня 2022 року”, – підкреслив посадовець.

Загалом, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ООН підтвердила загибель 16 126 цивільних осіб, зокрема 796 дітей. Поранення дістали 46 590 цивільних, серед них 2835 дітей.

“Реальні цифри, ймовірно, є значно вищими”, – наголосив Хіарі.

Він закликав до негайної деескалації та відновлення дипломатичних зусиль для досягнення безумовного припинення вогню та встановлення справедливого й тривалого миру відповідно до Статуту ООН.

Нагадаємо, що у травні в ООН констатували різке зростання кількості жертв серед цивільного населення в Україні на тлі атак РФ. За їхніми даними, у квітні 2026 року  від російських атак загинули щонайменше 238 цивільних україніців, ще 1404 зазнали поранень.

Подібні

Сибіга зустрівся у Франції з Рубіо: розповів про атаку РФ на Лавру і про успіхи України на фронті

“Ми обговорили шляхи просування мирного процесу”

ЗСУ отримають модернізовані бронеавтомобілі “Гюрза-2”: які головні характеристики

Головна фішка такої машини – оснащення ШІ

У столиці відбувся КиївПрайд, на якому учасники нагадали про участь ЛГБТ-військових в захисті України

Водночас на Майдані незалежності проходив Марш Традиції “на захист суспільної моралі”

Навроцький назвав вступ України до ЄС загрозою для польських фермерів

На його думку, Брюссель чинить тиск на аграрний сектор країни