Нафтогаз і МЗС провели брифінг щодо нафтопроводу "Дружба"
Фото: Сергій Корецький/Facebook

НАК “Нафтогаз України” спільно з МЗС провели 14 березня спеціальний брифінг, під час якого надали представникам іноземних дипломатичних місій вичерпні матеріали щодо російських атак на інфраструктуру нафтопроводу “Дружба”.

Про це повідомив голова правління “Нафтогазу” Сергій Корецький.

“Представили вичерпні матеріали про характер атаки та її наслідки, зокрема фото– і відеозаписи з місця події. Також детально поінформували дипломатів про виклики, з якими стикаються наші колеги”, – розповів Корецький.

Він наголосив, що відновлення подібної інфраструктури є складним технологічним процесом, що потребує часу, спеціалізованого обладнання та роботи в умовах постійних загроз повторних російських ударів.

“Нафтогаз” разом з МЗС продовжує інформувати міжнародних партнерів про наслідки російських атак на українську енергетичну інфраструктуру та про хід відновлюваних робіт”, – йдеться у повідомленні.

Сійярто назвав це “невдачею України”

Організатори брифінгу не повідомили, що були там присутні представники Угорщини, які кілька днів тому прибули до України з наміром потрапити на місце пошкодження нафтопроводу. Але глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що візит угорської делегації до Києва “досяг своєї мети, оскільки український оператор системи був змушений висловитися”.

Про це повідомляє угорська агенція MTI. Сійярто також заявив, що “українська нафтова блокада” явно спрямована на парламентські вибори в Угорщині і проведений для дипломатів брифінг це підтверджує.

“Абсолютно зрозуміло, що трубопровід працює, цей трубопровід може бути перезапущений всього за одну хвилину, тому ми вимагаємо від українців перезапустити передачу, а не втручатися в угорську виборчу кампанію!”, – оголосив Сійярто.

Читайте також: “Треба було вибити ґрунт з-під ніг Орбана”: експерт-міжнародник Желіховський про брак дипломатичної майстерності щодо Угорщини

Що сталось з “Дружбою”

Повідомлялось, що пошкодження нафтопроводу “Дружба” сталося через російську атаку на західноукраїнський нафтовий вузол Броди. Після того уряди Словаччини та Угорщини оголосили надзвичайний стан на ринку нафтопродуктів. Обидві країни заявляють, що Україна свідомо не ремонтує трубопровід, бо не хоче постачати їм російську нафту. Однак Україна запропонувала ЄС альтернативу трубопроводу “Дружба”. Цей варіант пропонують застосувати на період ремонтних робіт.

Читайте також: Єврокомісія просить Україну про дозвіл на власну інспекцію “Дружби”

Подібні

Якщо палатиме Україна, буде палати і ваша Москва, час закінчити цю війну, – Зеленський

Президент Володимир Зеленський назвав удар по НПЗ у Москві “абсолютно справедливою відповіддю”…

Візит Зеленського у польський Ґданськ на конференцію з відновлення України поки під питанням, – ОП

Обговорення цієї поїздки досі триває

На Херсонщині облаштували понад 207 км антидронового захисту на стратегічних маршрутах 

Адже це збережені життя, безпечне постачання підрозділів та евакуація

Пентагон вже витратив на війну в Ірані близько $40 млрд: на що пішли ці кошти

Наслідки відчули на собі всі, аж до пересічних громадян