Тривала відсутність електрики внаслідок російських ударів по Києву призвела до надкритичної ситуації у лівобережній частині столиці. Через виведення з ладу ТЕЦ-6 житловий масив Троєщина опинився без опалення, а у перспективі може лишитись і без каналізації.

Про це повідомив голова Деснянської РДА Максим Бахматов.

“Троєщина – єдиний район столиці, який на 100% залежить від одного джерела теплопостачання. Після останнього обстрілу альтернатив для перепідключення масиву немає. Півмільйона людей в мороз -14 залишаються без опалення. ТЕЦ точно не подає теплоносій. Лісовий масив намагаються заживити через інші джерела, але для Троєщини їх немає”, – розповів Бахматов.

За його словами, одним із найбільш критичних питань у разі тривалого блекауту є зупинка піднасосних груп водогону та каналізації. Тому район вже готується до сценарію впровадження “сільських туалетів”.

“Що робити в короткий термін, коли ситуація критична? Риється яма, накривається, зверху дірка – все. Будемо робити туалети як в селі. Працюю над цим з “Зеленбудом” та ШЕУ, в них є техніка і люди. Нема води – погнали копати”, – пояснив голова РДА.

Бахматов також повідомив, що наразі в районі вже створили 10 опорних пунктів у школах, здатних прийняти до 30 тисяч людей. У резерві залишаються ще 40 навчальних закладів.

“Також влада веде перемовини з великими ТРЦ щодо облаштування там масових точок обігріву за допомогою потужних генераторів”, – зазначив він.

Читайте також: У Києві водолази ДСНС провели підводну спецоперацію при -15°C, рятуючи від підтоплення обстріляну ТЕС

Подібні

У Києві спіймали агентів РФ, які готували теракт поблизу столичної адмінбудівлі

Наразі їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна

Зеленський попередив українців, що вночі Росія готує черговий ракетно-дроновий удар по Україні

Найчастіше об’єктом російських повітряних атак стає Київ

Посольство США в Москві закликало американців шукати укриття під час атак українських дронів на РФ

Дипломати заборонили фотографувати або знімати дрони, їхні уламки та наслідки ударів

В уряді Польщі визнали, що їхній конфлікт з Україною грає на руку спільному ворогу – Росії

“Все йде в дуже поганому напрямку”