Шмигаль про Матрицю реформ
Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що російські окупанти навмисне відкрили шлюзи на Каховському ГЕС і через них щодня витікають тисячі кубометрів води.

Про це Шмигаль повідомив під час засідання.

“Після 14 ракетних атак на українську енергосистему росіяни тепер намагаються позбавити українців доступу до водопостачання. Після часткового руйнування та зумисного відкриття росіянами шлюзів Каховської ГЕС ми щодня втрачаємо тисячі кубометрів води. Через що частина населених пунктів, яка отримує воду саме з Дніпра, може залишитися без доступу до питної води”, – повідомив прем’єр.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Втім він наголосив, що ще більшою є атомна загроза. Оскільки зниження рівня води у сховищі може призвести до неналежного функціонування систем охолодження Запорізької АЕС.

“Тому цивілізований світ не повинен мовчати. Україна закликає всіма доступними засобами тиснути на Росію, аби вона закрила шлюзи та відновила гідротехнічні споруди на Каховській ГЕС. Або ж дозволила це зробити українським фахівцям”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що російські окупанти завезли на Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) персонал із Калінінської АЕС, що у РФ. Українські фахівці відмовилися їх навчати.

Подібні

Навроцький назвав вступ України до ЄС загрозою для польських фермерів

На його думку, Брюссель чинить тиск на аграрний сектор країни

Вартість відбудови України коштує $588 млрд, це утричі вище за номінальний ВВП країни, – Гетманцев

Україна має посилювати енергоефективність та локалізувати критично важливе виробництво

Болгарія оголосила, що накладе вето на пакет санкцій ЄС проти Росії

Прем’єр Радев заявив, що ці санкції війну не зупинять

НАТО відстежує кожен рух Китаю щодо військової допомоги Росії, – Рютте

Вын заявив, що “ми не наївні” і тверезо оцінюють ситуацію