У Харківській області викрили посадовців енергосектору на розкраданні понад 8 мільйонів гривень під час будівництва захисних споруд для Зміївської ТЕС.
Про це повідомляють у Службі безпеки України.
Йдеться про схему привласнення бюджетних коштів, виділених на посилення інженерного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури Харківщини. Фігурантами виявилися 54-річний начальник дільниці одного з промислових підприємств енергетичного сектору, а також 60-річний директор приватної компанії-підрядника.

Встановлено, що у грудні 2024 року теплоелектростанція і підрядна організація уклали договір на виконання робіт для захисту ТЕС. Загальна їх вартість яких становила понад 245 мільйонів гривень. Утім, згодом учасники оборудки внесли недостовірні відомості до документації й організували використання бетонної суміші, яка не відповідала встановленим проєктним вимогам.
Внаслідок таких дій держбюджет зазнав битків на 8,1 мільйон гривень. За результатами 11 санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів і в приміщеннях підприємств вилучили фінансово-господарську документацію, технічні матеріали й інші докази злочину.
Нині обом зловмисникам оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ (Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах). Тепер їм загрожує до 12 років вʼязниці з конфіскацією майна. Тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності усіх причетних.
Нагадаємо, в Україні викрили схему безпідставного нарахування “бойових”. Нині організатору схеми оголосили підозру, а також шукають усіх причетних.
Читайте також: НАБУ викрило оборудку з коштами “Енергоатому” – на будівництві Ташлицької ГАЕС вкрали майже 170 млн грн








