Пентагон витратив на війну в Ірані 40 млрд доларів
Фото: Офіційний сайт організації

Як свідчать попередні дані, війна в Ірані обійшлася Пентагону приблизно в 40 мільярдів доларів. Йдеться про витрати на боєприпаси, знищену техніку та збитки, завдані військовим базам.

Як повідомляє CNN, такі дані міститиме аналіз Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), який незабаром буде опубліковано.

Зазначається, що ця цифра не враховує оперативні витрати, які вже були закладені в бюджет міністерства на 2026 фінансовий рік, що перевищує 1 трильйон доларів.

“Хоча основний тягар витрат ліг на Міністерство оборони, за попередніми даними CSIS, конфлікт обійшовся іншим відомствам, таким як Міністерство внутрішньої безпеки та Міністерство у справах ветеранів, у 1 мільярд доларів”, – зазначають у публікації.

Приміром, за час, поки тривали бойові дії, для споживачів у США ціни на бензин зросли з середнього рівня (менше ніж 3 долари за галон) до значно вищого – більше як 4 долари.

“Згідно з даними системи відстеження витрат на енергоносії, розробленої Університетом Брауна, американські домогосподарства витратили на понад 253 долари більше, ніж вони б заплатили, якби війни не було”, – кажуть дослідники.

У матеріалі нагадують, що нафта з Близького Сходу не надходить уже майже чотири місяці, і за даними Kpler, під час війни в Ірані світ втратив 1,15 мільярда барелів нафти.

“Річна інфляція вперше за три роки перевищила 4%, що, згідно з останніми даними Бюро статистики праці, було спричинене зростанням цін на енергоносії. Зараз ціни зростають швидше, ніж зростала середня заробітна плата американців протягом минулого року. Іншими словами: інфляція з’їла ваше підвищення зарплати у квітні та травні — це сталося вперше з 2023 року”, – резюмують дослідники.

Нагадаємо, що у травні 2026 року повідомлялося, що після 39-денної військової кампанії проти Ірану, США витратили критичну кількість ключових ракет. Відновлення деяких видів зброї доведеться чекати до 2031 року.

Читайте також: У Сенаті зареєстрували законопроєкт про закупівлю зброї для України коштом активів РФ

Подібні

Зеленському і Путіну треба зустрітися, але вони не знають як, – Трамп

Трамп нещодавно провів переговори із Зеленським та зідзвонився з Путіним

США виводять свої військові сили та засоби з Європи, а партнерам пропонують “терміново шукати власну зброю”, – Bloomberg

Винищувачі хочуть скоротити на 30%, а присутність флоту – наполовину

У Краснодарському краї після влучання дронів палає російська нафтобаза і перекрили трасу

Нафтобаза окупантів розташована поблизу станиці Полтавська

Хакери створили копію “Резерв+” і продавали доступ для бажаючих уникнути мобілізації: деталі розслідування

У “додатку” встигли зареєструвалося понад 4 тисячі користувачів