Трамп про вивід військ
Фото: ОП

Президент США Дональд Трамп заявив, що розглядає можливість виведення американського військового контингенту з Італії та Іспанії. Причиною стала відмова цих країн підтримувати війну проти Ірану.

 Про це Трамп повідомив під час спілкування з журналістами у Білому домі.

“Чому б і ні? Італія нам нічим не допомогла, а Іспанія поводилася жахливо – абсолютно жахливо”, – оголосив президент США.

Він уточнив, що рішення щодо скорочення присутності контингенту США в Європі може бути ухвалене найближчим часом.

Нагадаємо, що напередодні Трамп повідомив, що США розглядає можливість виведення частини своїх військ із Німеччини. Він також зазначив, що це рішення “ухвалять вже найближчим часом”, при цьому не уточнив, про яку кількість військових йдеться. 

Такі наміри Трампа цілком вкладаються у його попередні погрози щодо виходу США з НАТО. Як зазначалося раніше, вийти напряму з Альянсу Штати не можуть – не існує юридичної процедури. Однак “ускладнити життя” партнерам – цілком можливо. Серед варіантів експерти вказували “позбавлення партнерів уваги на високому рівні” та “блокування військових ресурсів”.

Читайте також: Чи може США вийти з НАТО в епоху Дональда Трампа: експерти дали прогнози

Подібні

Трамп заявив про намір взятися за російсько-українську війну після угоди з Іраном

За оцінкою Трампа, обидві сторони наразі виявляють готовність до діалогу

Україна передасть партнерам технології російських ракет, щоб посилити оборону

Це має пришвидшити створення ефективних засобів протидії російській техніці

У Київраді виникла гостра дискусія під час розгляду правил поводження з домашніми тваринами у столиці

Правила містять спірні норми, які викликали у депутатів подив

Генштаб підтвердив ураження танкера “тіньового флоту” РФ та логістичних мостів окупантів

Точними ударами було уражено два автомобільні мости на Херсонщині