Міноборони про виплати загиблим
Фото: Генштаб ЗСУ

Міністерство оборони України оновило порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі військовослужбовців Збройних Сил України в період дії воєнного стану.

Про це повідомили на сайті Міноборони.

“Метою змін є забезпечення стабільної та передбачуваної фінансової підтримки членів сімей загиблих захисників з урахуванням зростання видатків на оборону, спричинених повномасштабною російською агресією”, – йдеться у повідомленні.

Нові правила застосовуватимуться до випадків загибелі, офіційно засвідчених актовим записом про смерть, починаючи з 1 вересня 2025 року.

Для членів родин загиблих, смерть яких засвідчена до цієї дати, порядок та терміни виплат залишаються без змін.

Відтепер, згідно зі змінами:

  • загальний розмір одноразової грошової допомоги залишається без змін і становить 15 мільйонів гривень;
  • виплата 1/5 частини від загального розміру (3 мільйони гривень) здійснюватиметься негайно;
  • виплата 4/5 від суми допомоги (12 мільйонів гривень) проводитиметься поетапно протягом 80 місяців за фіксованим графіком. Це еквівалентно орієнтовно 150 тисяч гривень щомісяця, що забезпечує довгострокову фінансову опору родинам.

“Відповідні правила виплат одноразової грошової допомоги будуть стосуватися всіх підрозділів Сил безпеки та оборони України”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Шмигаль назвав пріоритети роботи Міноборони на наступне півріччя

Подібні

Зеленський відвідає Гданськ попри скандал з Польщею через назву підрозділу ЗСУ на честь героїв УПА, – ЗМІ

Поїздка Зеленського опинилася під питанням через напруженість у відносинах між Києвом та Варшавою

У Росії Зюганов запропонував конфіскувати 30 трлн рублів банківських вкладів населення, щоб оплатити війну в Україні

У самій Держдумі таку ініціативу сприйняли з панікою та спробували виправдатися

Стармер готується оголосити про відставку вже наступного тижня, – ЗМІ

Понад 100 обраних депутатів з партії Стармера публічно заявили, що хочуть цього

Українські дрони знову долетіли до Москви: у ССО підтвердили ураження ключового НПЗ регіону

Собянін зранку хвалився, що “вдалося збити” 35 українських безпілотників