Глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга після інциденту з дроном РФ у Румунії висловив готовність Києва співпрацювати з містом Галац задля посилення захисту.
Про це він написав у соцмережі Х (Twitter).
“Посилення підтримки України та збільшення тиску на агресора, зокрема, шляхом введення жорсткіших санкцій, залишаються надзвичайно важливими для відновлення миру. Тому зміцнення української ППО є стратегічним завданням не лише для захисту України, а й для зменшення ризиків для її сусідів”, – зазначив він.
За словами українського міністра, вторгнення безпілотника дрона у повітряний простір Румунії та його вибух у житловому районі Галаца ще раз довели, що агресія РФ становить реальну загрозу. І не тільки для Чорноморського регіону, а й для всієї Європи.
“Україна твердо стоїть на боці Румунії. Ми готові тісно співпрацювати, щоб посилити захист від таких загроз”, – наголосив він.
Нагадаємо, у ніч на 29 травня в прикордонному румунському місті Галац дров врізався в багатоповерхівку та вибухнув. Постраждали двоє людей, а 70 жителів евакуювали.
Відомо, що це сталося під час російської атаки на Одеський регіон. В оборонному відомстві Румунії вже підтвердили, що безпілотник – це російський дрон “герань-2”.
Тепер Румунія наполягає на застосуванні 4-ї статті НАТО і обіцяє “пропорційну відповідь” РФ. Там покалали усю відповідальність за інцидент з дроном на Росію.
Читайте також: У НАТО інцидент з дроном у Румунії назвали “безрозсудністю РФ”, а ЄС обіцяє “посилити тиск”








