Японія долучиться до закупівлі зброї
Фото: Unsplash

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда 13 червня на саміті G7 підписали безпекову угоду державами.

Про це Зеленський повідомив на офіційній сторінці.

“Унікальний документ з однією із найбільш економічно й технологічно розвинутих країн світу. Впродовж 2024 року Японія надасть Україні $4,5 млрд доларів та підтримуватиме нашу державу протягом усього 10-річного строку дії угоди”, – повідомив президент.

Крім того, угода передбачає допомогу у сфері безпеки та оборони, співпрацю в гуманітарній, технічній і фінансовій сферах, спільну роботу заради реалізації пунктів Формули миру, санкції проти агресора та притягнення його до відповідальності.

“Це також закріплює підписана сьогодні угода. Цінуємо те, що Японія працюватиме з Україною й заради відбудови та відновлення. Для Японії такий тип угоди й такий рівень підтримки є проривними. Ми бачимо це і дякуємо за таку солідарність Японії з нашою країною та людьми, за все, що ви робите, щоб захистити життя та міжнародне право”, – прокоментував подію Зеленський.

Читайте також: Україна отримала $760 млн від Японії і Норвегії: на що спрямують кошти

Нагадаємо, що радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Київ і Вашингтон у четвер, 13 червня, підпишуть двосторонню безпекову угоду.

Подібні

Кабмін затвердив механізм виплати 3 тис. євро репарацій постраждалим від насильства окупантів

В Україні офіційно зафіксовано 398 випадків сексуального насильства, пов’язаного з війною

Росія готується до українського десанту в Криму та мінує узбережжя, — ВМС ЗСУ

Росіяни перетворили берегову лінію на суцільну укріплену зону

У Кремлі заявили, що “було б краще”, аби цілі “СВО” були досягнуті за допомогою дипломатії

І просять гарантій безпеки для Росії

Зеленський підтвердив нічні удари по нафтобазах у Керчі, порту “Кавказ” та російській ППО

Внаслідок ударів у Криму заборонили продаж пального цивільним