Угорщина поверне банківські авто Україні
Фото: Szabolcs Toth/unsplash

Керівник адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш заявив, що до досягнення угоди з ЄС щодо допомоги Україні ще далеко. Йдеться про додаткове фінансування Києва на 50 мільярдів євро.

Про це повідомляє The Guardian.

Відомо, що наразі Угорщина веде переговори з Єврокомісією про фінансову підтримку України, але їхні позиції дуже відрізняються. Тому немає впевненості, що вони досягнуть угоди. Водночас Гуяш зазначив, що якщо домовитися не вдасться, то інші 26 членів ЄС зможуть досягти рішення без Угорщини.

Нагадаємо, 15 грудня премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето щодо надання допомоги Україні. Однак це питання знову розглядатимуть на саміті ЄС 1 лютого. Втім Орбан заявляє, що блокуватиме виділення допомоги і надалі.

Відомо, що згодом у Європарламенті ініціювали збір підписів під петицією, щоб позбавити Угорщину права голосу у Раді ЄС. За чотири дні стало відомо, що необхідну кількість підписів було зібрано. Це питання розглянуть 18 січня.

Новий прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо підтримав вето угорського колеги Віктора Орбана щодо виділення допомоги Україні. Фіцо та Орбан хочуть, аби для Києва створили окремий механізм, який базується на розподілі допомоги на основі валового національного доходу.

Читайте також: Єврокомісія готова йти на поступки Орбану, щоб затвердити 50 млрд євро для України, – FT

Подібні

Лукашенко розповів, як зустрічався з представниками Зеленського: “Не треба намагатися бити в морду”

Він наголосив, що Мінськ за будь-яких умов “буде з Росією поряд у будь-якій ситуації”

Україна готова до прямих переговорів з Росією, але терпіння Києва не безмежне, – постпред Мельник

Наразі пропонується припинення вогню вздовж фактичної лінії фронту

“Україна буде європейською”: президент Фінляндії Стубб назвав три головні поразки Путіна

Дії Кремля призвели до протилежних від запланованих результатів

У Криму оголосили про повне закриття порому у Керчі і заборону на продаж палива: що відомо

Також введено заборону на рух Кримським мостом. Поки лише для вантажівок