Генеральний секретар НАТО Марк Рютте переконаний, що на майбутньому саміті НАТО в Анкарі члени блоку налаштовані виконати конкретні зобовʼязання, чого боїться російський диктатор Володимир Путін.
Про це пише Atlantic Council.
Він нагадав, що торік члени блоку домовилися про 5% ВВП на оборонні витрати. Також узгодили й суттєве посилення підтримки України.
За словами Рютте, торік блок вже витратив на оборону на 20% більше, ніж очікувалося. Тому він переконаний, що це дійсно чіткий сигнал для Путіна.
“Головне, щоб у Москві усвідомили: “Гей, ми можемо боротися з вами вже сьогодні, і дбаємо про те, щоб у разі, якщо ви зробите якийсь безглуздий крок проти нас, були здатні дати відсіч”. Однак також важливо виконати й наші зобов’язання. І саме це, як я бачу, має статися в Анкарі – це ще важливіше. Адже зрештою Путін не боїться зобов’язань, він боїться їх виконання, і саме це ми й робимо. Тож Володимире, ми будемо захищатися”, – сказав Рютте.
На переконання генсека, саміт Альянсу у Гаазі дійсно був дуже успішним. Адже під час нього члени блоку взяли на себе конкретні зобов’язання.
Нагадаємо, раніше Рютте дорікнув частині країн НАТО через недостатні витрати на підтримку України. Він нагадав про свою пропозицію для союзників – виділяти на підтримку України 0,25% від ВВП.
Варто зазначити, що президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті НАТО в Анкарі. Водночас Рютте вже надіслав офіційне запрошення турецькому лідеру.
Читайте також: НАТО може відмовитися від щорічних самітів задля уникнення конфліктів із Трампом, — Reuters








