На Конференції з питань відновлення України у Ґданську (URC 2026) украли нові угоди щодо розвитку і відновлення української гідроенергетики.
Про це повідомляють у Міністерстві енергетики України.
Так, на полях Енергетичної платформи ПрАТ “Укргідроенерго” уклало низку документів з міжнародними партнерами. Зокрема, з Європейським інвестиційним банком домовилися щодо залучення консультаційної підтримки в межах проєкту “Підтримка стабільності та відновлення УГЕ”. Співпраця передбачає залучення незалежного міжнародного консультанта для супроводу закупівельних процедур відповідно до міжнародних стандартів.
Також представники “Укргідроенерго” підписали Меморандум про взаєморозуміння та Угоду про захист конфіденційної інформації зі шведською державною фінансовою установою розвитку Swedfund International AB. Це допоможе підготувати стратегічні проєкти, зокрема, розробку техніко-економічних обґрунтувань, ініціативи зі створення систем накопичення енергії, інтеграції відновлюваних джерел енергії та підвищення гнучкості енергосистеми.
Крім того, укладено Меморандум про співпрацю та Угоду про обмін інформацією з турецькою компанією Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. Документи створюють основу для співпраці у реалізації масштабних гідроенергетичних проєктів, зокрема, будівництва Канівської ГАЕС, третьої черги Дністровської ГАЕС, відновлення Каховської ГЕС та модернізації Дністровської ГЕС.
“Реалізація цих домовленостей сприятиме залученню міжнародного фінансування, сучасних технологій та експертизи для відновлення. А також розвитку української гідроенергетики й посиленню стійкості енергосистеми України”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, прем’єр-міністерка Юлія Свириденко анонсувала укладання угод на понад 10 мільярдів євро у Ґданську. Заплановане укладання близько 160 угод, які посилять безпеку України.
Читайте також: Перші підсумки конференції у Ґданську – партнери нададуть щонайменше 375 млн євро на відновлення української енергетики








