НАБУ оголосило підозри шести особам у справі Династія
Скріншот відео

НАБУ і САП повідомили про підозру ще шістьом учасникам організованої групи, викритої вчора на легалізації здобутого у злочинний спосіб майна в особливо великих розмірах.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАБУ.

Йдеться про:

  • колишнього віцепрем’єр-міністра України;
  • бізнесмена (одного з керівників злочинної організації, викритої у листопаді 2025 року в межах спецоперації “Мідас”);
  • інших осіб.

В офіційній заяві не вказані прізвища фігурантів, але найімовірніше йдеться про Ймовірно, йдеться про ексвіцепрем’єра Олексія Чернишова та бізнесмена Тимура Міндіча.

“Упродовж 2021–2025 років підозрювані “відмили” понад 460 млн грн шляхом зведення котеджного містечка у с. Козин Київської області. Йдеться про будівництво на земельних ділянках загальною площею близько 8 га чотирьох приватних резиденцій із допоміжними будівлями та спорудами, а також окремої резиденції загального користування — спа-зони”, – повідомляють у НАБУ.

Зазначається, що частину витрачених на будівництво коштів одержали через так звану “пральню”, підконтрольну бізнесмену — майбутньому власнику однієї з резиденцій. Йдеться про майже 9 млн доларів США.

“Фінансування, зокрема, здійснювалося за рахунок коштів, отриманих внаслідок реалізації корупційних схем у ПАТ “НАЕК “Енергоатом”. Кваліфікація: ч. 3 ст. 209 КК України”, – повідомляють у НАБУ.

Нагадаємо, що 11 травня нардеп Ярослав Железняк заявив, що НАБУ та САП, ймовірно, розпочали процесуальні дії щодо колишнього керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

Ввечері того ж дня антикорупційні органи оголосили про викриття організованої злочинної групи, яка займалася легалізацією незаконних доходів. Єрмак став одним із підозрюваних у справі.

12 травня адвокат Єрмака – Ігор Фомін, заявив, що вважає підозру колишньому очільнику ОПУ безпідставною та заперечив його причетність до легалізації 460 мільйонів гривень на елітному будівництві під Києвом.

28 листопада 2025 року НАБУ і САП проводили обшуки в Єрмака. Це стосувалося корупційної справи Мідніча в енергетиці: на плівках, які перед тим оприлюднило НАБУ, він начебто фігурує під прізвиськом “Алі-Баба”. Але офіційно про участь Єрмака у корупційній схемі антикорупційні органи не заявляли.

Подібні

Україна готова до прямих переговорів з Росією, але терпіння Києва не безмежне, – постпред Мельник

Наразі пропонується припинення вогню вздовж фактичної лінії фронту

Понад 60 тисяч тонн боєприпасів: Зеленський назвав втрати РФ після удару по арсеналу Балтійського флоту

Арсенал знаходився поблизу Санкт-Петербурга

Перші підсумки конференції у Ґданську: партнери нададуть щонайменше 375 млн євро на відновлення української енергетики

Кошти виділять США, Швеція, Норвегія, Естонія, Ісландія та Литва

Нідерланди нададуть Україні 178 млн євро та газові турбіни для підготовки до зими

Україна вже передала партнерам перелік пріоритетних потреб