Нідерланди виділять 178 мільйонів євро на підготовку України до майбутнього опалювального сезону та розвиток розподіленої генерації. Крім того, вже восени Амстердам планує передати українській стороні декомісовані газові турбіни.
Про це повідомив перший віцепрем’єр — міністр енергетики України Денис Шмигаль за підсумками Конференції з відновлення України (URC2026) у Гданську.
На полях конференції він підписав Дорожню карту співпраці в енергетичній сфері з міністром зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів Шурдом Шурдсмою.
Читайте також: Перші підсумки конференції у Ґданську: партнери нададуть щонайменше 375 млн євро на відновлення української енергетики
Документ передбачає насамперед координацію дій для підготовки української енергосистеми до зими 2026/2027 років, зокрема прискорений пошук та закупівлю критично важливого устаткування.
Окремим напрямком роботи стане оцінка та залучення обладнання з виведених з експлуатації електростанцій Нідерландів. Його використають для формування резервів та відновлення пошкоджених російськими ударами енергооб’єктів в Україні. Також країни спільно розвиватимуть розподілену генерацію із залученням нідерландських технологій та приватного сектору.
Україна вже передала партнерам перелік пріоритетних потреб і очікує на постачання когенераційних установок для посилення стійкості мережі. Наразі загальний внесок Нідерландів до Фонду підтримки енергетики України вже перевищив 100 мільйонів євро.
Нагадаємо, з початку року в Україну надійшло 4007 одиниць енергетичного обладнання від партнерів. Це генератори, трансформатори, модульні котельні, когенераційні установки і котли.
Читайте також: У США Шмигаль обговорив із партнерами можливість залучення $1,4 млрд на оновлення енергообладнання








