Цьогоріч уряд планує залучити від приватних інвесторів близько 10 мільярдів гривень надходжень в результаті великої приватизації і 3 мільярди гривень від малої.
Про це повідомила премʼєр-міністерка України Юлія Свириденко.
“Це амбітне завдання в умовах війни, але саме його обговорили й узгодили на нараді з Мінекономіки та Фондом держмайна. Нараду провели в Ocean Plaza – це націоналізований актив, який держава готує до продажу. Плануємо виставити його на відкритий аукціон у третьому кварталі з орієнтовною ринковою вартістю близько 100 мільйонів доларів”, – розповіла вона.
Окрім Ocean Plaza, цьогоріч готубтт до приватизації ще низку великих об’єктів. Це Демуринський ГЗК, Сумихімпром, Одеський припортовий, Глухівський кар’єр кварцитів, Миколаївський глиноземний завод тощо.
“Частину з них плануємо виставити вже влітку. Водночас не зупиняємо й малу приватизацію. Це постійний процес, який уже дає результат і формує стабільні надходження до бюджету. З початку року вже отримали понад 1 мільярд гривень і виконали значну частину річного плану. Продовжуємо продаж підготовлених активів. Важливо, що кошти від приватизації, зокрема, націоналізованих та санкційних активів, спрямовуються до фонду відновлення. Це ресурс для відбудови країни та підтримки людей”, – наголосила Свириденко.
Нагадаємо, комітет Ради підтримав підвищення податків для українців. Серед змін: скасування пільги на посилки до 150 євро, ПДВ для ФОП та довічний військовий збір 5%.








