Дрони з ШІ долетіли до центра Києва
Фото: Defense Express/Telegram

Російська армія вранці 16 березня влаштувала нетипову дронову атаку на Київ та область.

Про це повідомив начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

За його словами, окупанти запустили на Київщину понад 30 дронів, якими керували онлайн. Внаслідок атаки уламки збитих цілей впали у трьох районах міста, зокрема за кілька метрів біля Монумента Незалежності на Майдані. Постраждалих немає.

“Ці дрони мають канали зв’язку: mesh-мережі та інші канали зв’язку, ворог може ними керувати, вони різних типів… Із кращих новин — те, що вони майже всі були збиті”, – прокоментував Ігнат.

Як повідомили згодом в Defense Express, за попередньою інформацією, це був “Ланцет” зі штучним інтелектом, який був налаштований на ройове використання, автономну навігацію, пошук цілей та удар без зв’язку з оператором. 

Ігнат зазначив, що росіяни постійно удосконалюють свої БпЛА та ракети, витрачаючи на це мільярди доларів: вони стають менш помітними для систем радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Нагадаємо, що мер російської столиці Сергій Собянін заявив, що за останні дві доби протиповітряна оборона знищила близько 250 безпілотників, які прямували на Москву.

Подібні

Чернігівська ОВА оголосила обов’язкову евакуацію з 12 сіл біля кордону

Вивезення людей планується завершити протягом двох місяців

Білоруська опозиція попередила Україну про можливе втягування Лукашенка у війну

У 30-сторінковій доповіді навели вісім факторів

У Криму знову лунали вибухи: монітори кажуть про атаку на НПЗ і електропідстанції

Супутникові знімки фіксують кілька осередків пожеж на Керченському півострові

Україна має право захищатися: у Єврокомісії відреагували на ультиматум Зеленського на адресу Лукашенка

В Євросоюзі погрозу Зеленського вважають цілком виправданою