Президент Польщі Анджей Дуда має намір підняти тему збільшення американської військової присутності під час візиту президента США до Варшави в переговорах тет-а-тет і на зустрічах між двома делегаціями.
Про це повідомляє агентство PAP.
“У нас вже є бази сьогодні, і у нас вже є обладнання, але я думаю, що його має бути більше. Я також буду переконувати президента Джо Байдена зробити це”, – сказав Дуда.
Він відповів ствердно на питання, чи збирається він також переконувати у цьому лідерів Франції та Німеччини на Мюнхенській конференції з безпеки. Президент Польщі висловив переконання, що промова Джо Байдена у Варшаві “безумовно, матиме глобальний вимір” і буде важливою “для розбудови нашої системи безпеки”.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
Анджей Дуда підкреслив, що візит американського лідера має “потужне політичне значення”. “Перш за все, я дивлюся на конкретні, політичні і неполітичні аспекти цього візиту і саміту Бухарестської дев’ятки в Польщі. Це зміцнення нашої безпеки. Це ще одна промова президента Джо Байдена на тему безпеки після тієї, яку він вже виголосив у дворі Королівського замку рік тому. Тепер буде ще одна промова, очевидно, спрямована на весь світ”, – сказав президент.
Він додав, що під час цього візиту очікує “багато конкретики”. “Я не хочу і не можу говорити про них занадто багато, але я очікую багато конкретики. Можливо, це буде така конкретика, про яку ми не зможемо говорити публічно. Такий візит завжди переходить у конкретику”, – зазначив він.
Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Київ отримає від Варшави “роту танків” Leopard-2. Передача запланована в межах міжнародної коаліції.








