США випустять на ринок свої запаси нафти
Фото: pixabay.com

Естонія, Латвія та Литва закликали Європейську комісію прискорити розробку рішення про повну відмову від імпорту нафти з РФ. Вони наголошують, що доходи від продажу енергоносіїв досі забезпечують фінансування російської агресії проти України.

Про це повідомляє Financial Times.

За даними видання, відповідну ініціативу балтійські країни озвучили під час зустрічі міністрів енергетики ЄС. Єврокомісар з питань енергетики Дан Йоргенсен під час закритого засідання утримався від коментарів, проте в Єврокомісії підтвердили намір підготувати пакет відповідних пропозицій.

Читайте також: США відновили санкції проти російської нафти, — Офіс президента

Раніше Євросоюз погодився повністю відмовитися від російського газу до осені 2027 року. Нафтове ембарго планували презентувати ще 15 квітня, але через загострення на Близькому Сході та війну навколо Ірану проєкт у березні виключили з порядку денного Єврокомісії через ризики дефіциту палива.

Нині ситуація на Близькому Сході стабілізувалася завдяки тимчасовим домовленостям між США та Іраном, що дозволило відновити судноплавство через Ормузьку протоку. Дан Йоргенсен зазначив, що це знижує ризики дефіциту нафтопродуктів у Європі влітку, хоча ринку знадобиться кілька місяців для повної стабілізації.

Ініціативу Балтії рішуче підтримує Польща. Заступник міністра енергетики країни Войцех Врохна заявив, що Варшава наполягає на ухваленні рішення про ембарго вже до кінця поточного року.

“Ми усвідомлюємо ризики, пов’язані з цінами, постачанням та конкурентоспроможністю, але це необхідна ціна за повне звільнення від залежності від російських енергоресурсів”, — наголосив він.

Водночас експерти прогнозують серйозний опір з боку Угорщини та Словаччини, які досі критично залежать від російської нафти. Окрім того, низка інших європейських країн побоюється, що нові обмеження спровокують черговий стрибок цін на пальне.

Читайте також: Зеленський розкритикував послаблення санкцій США проти російської нафти

Нагадаємо, що від початку війни з Іраном, через блокування Ормузької протоки і дефіциту енергоносіїв у світі, який спричинило це блокування, США на 30 днів дозволили продаж російської нафти та нафтопродуктів, які вже були завантажені на судна.

Потім США знову на 30 днів послабили санкції щодо російської нафти. Такий дозвіл діяв до середини травня.

Проте раніше у США запевняли, що більше не послаблюватимуть санкції проти російської нафти. Адже 12 березня Америка вже знімала санкції з нафти РФ.

Читайте також: В США пояснили, чому послабили санкції на російську нафту

Подібні

ЗСУ отримають модернізовані бронеавтомобілі “Гюрза-2”: які головні характеристики

Головна фішка такої машини – оснащення ШІ

У Кривому Розі вже четверо загиблих внаслідок ракетної атаки РФ

У місті оголошено День жалоби

Перші підсумки конференції у Ґданську: партнери нададуть щонайменше 375 млн євро на відновлення української енергетики

Кошти виділять США, Швеція, Норвегія, Естонія, Ісландія та Литва

У Криму знову лунали вибухи: монітори кажуть про атаку на НПЗ і електропідстанції

Супутникові знімки фіксують кілька осередків пожеж на Керченському півострові