Сили оборони України уразили Центр космічного зв’язку “Дубна” у Московській області, який є центральним хабом для супутників “Экспресс”, що забезпечують супутниковим інтернетом російських військових.
Про це офіційно повідомив Генеральний штаб ЗСУ, а деталі щодо важливості об’єкта навів Defense Express.
Хоча цей об’єкт належить державній російській компанії “Космическая связь”, він має стратегічне значення для армії РФ. У розпорядженні компанії перебувають 11 супутників “Экспресс” на геостаціонарній орбіті. Після відключення Starlink для росіян, ці супутники разом із системою “Ямал” стали для них частковим аналогом американської мережі. Зокрема, окупанти використовують малогабаритні термінали зв’язку “Спринт-030”, які працюють саме через супутники “Экспресс”.

Центр “Дубна” є головним хабом для європейської частини покриття — через нього проходить весь трафік у Ka- та Ku-діапазонах. Крім того, там розташовані станції телеметрії, керування, моніторингу та вимірювання, необхідні для контролю за російським супутниковим угрупованням. Намір вивести центр із ладу має на меті позбавити ворога зв’язку.
Наразі точний ступінь ураження об’єкта невідомий, проте після удару дронами на території центру зафіксували сильну пожежу.

Нагадаємо, що Генштаб повідомив про ураження Московського центру космічного звʼязку.
За словами президента Украъни Володимира Зеленського, “Велика сімка” знала про українську операцію по Московському регіону РФ, побачила результат і підтримала ці дії. Він наголосив, що це вперше, коли G7 об’єднано підтримала Київ.
Крім того, з ночі та зранку Москва знову була під атакою безпілотників. В аеропортах російської столиці навіть скасували або відклали 367 рейсів.
Водночас у Воронежі ракети атакували завод, де виробляють “начинку” для російських “Іскандерів” і “Панцирів”. В українському Генштабі підтверили, що застосували високоточні ракети.
Читайте також: Влада РФ приховує масштаби українських атак і масово відмовляється від сирен — СЗРУ








