Низка європейських компаній, які попри санкції та війну продовжують працювати на території Росії, сплатили до російського бюджету 2,5 мільярда євро податків за підсумками 2025 року.
Про це повідомляє фінський суспільний мовник Yle.
За інформацією видання, левову частку з цих підприємств становлять відомі виробники споживчих товарів, серед яких Nestlé, Mars, Pepsico, Coca-Cola, Mondelez та P&G. Водночас повністю вийти з російського ринку спромігся лише британський харчовий гігант Unilever, який остаточно закрив свій бізнес в РФ восени 2024 року.
Читайте також: З 2022 року Європа витратила на РФ більше, ніж на Україну, — Держдеп США
Журналісти зазначають, що європейські корпорації не лише працюють у Росії напряму, а й володіють частками в місцевих компаніях, які забезпечують виробничі та логістичні ланцюжки. Крім того, деякі європейські бренди провели ребрендинг своєї продукції для російського ринку, намагаючись таким чином уникнути репутаційних втрат у західних країнах.
На це суперечливе становище звернула увагу заступниця голови Комітету Європарламенту з міжнародної торгівлі Карін Карлсбро. Вона наголосила, що така ситуація є абсолютно абсурдною, оскільки податки європейських брендів фінансують війну Кремля проти України. Карлсбро закликала Євросоюз діяти жорсткіше та повністю заборонити будь-яку торгівлю та ведення бізнесу з державою-агресором.
Нагадаємо, що у 2023 році європейські банки, які залишилися в Росії після початку війни в Україні, заплатили понад 800 мільйонів євро податків. Це в чотири рази більше, ніж у довоєнному 2021 році.








