Російські окупанти посилили ракетні удари по території Україні через невдачі на фронті, зокрема в Бахмуті. Тепер Кремль намагається представити своєму народові хоч якісь “перемоги”.
Про це президент України Володимир Зеленський розповів під час спільної пресконференції з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
“Після довготривалої, скажімо так, паузи з точки зору кількості ударів по українській землі, тому що ми пам’ятаємо, що було восени і взимку, ударів було не менше. А були дні, коли було й більше. Потім була відповідна “пауза” з точки зору кількості, але щоденні удари не закінчувалися”, – зазначив Зеленський.
Він зазначив, що наразі РФ збільшила кількість випущених ракет.
РФ відвертає увагу від провалу в Бахмуті
“На мою думку, зараз РФ, її військово-політичному керівництву треба як кажуть щось “продавати” своєму суспільству. Тому що перемог ніяких немає, а ненажерливе суспільство є. Ми бачимо, як вони підтримують радикальні дії, або кількості смертей. Вони завжди радіють цьому як факту. Бахмут “продати” не вийшло, тому що не вийшло захопити. Це була остання у них така “важлива операція” 9 травня встигнути це зробити. І хоч, на жаль, вже не існує там як такого цілого міста, все зруйноване абсолютно. З усім тим Росія так “любить Донбас”, що ніколи там не була”, – підкреслив Зеленський.
Зеленський пояснив, що росіяни на тлі цього можуть інформаційно продавати ту чи іншу “перемогу”.
“Зокрема, захоплення, або руйнацію того чи іншого міста. Тобто їм не вдалося перед 9-м числом, от треба їм показати, що вони знову щось зруйнували”, – додав Зеленський.
Підтримки партнерів важлива
“З огляду на російську агресію проти України, що спричиняє необхідність продовження економічної підтримки України, а також з урахуванням того, що у червні 2022 року Україна отримала статус країни-кандидата, Єврокомісія запропонувала Регуляторні правила (на розгляд) Європейського парламенту та Ради ЄС, що поновлюють заходи торговельної лібералізації, які мають застосовуватися на період одного року з дати припинення дії таких поточних заходів, тобто, з 6 червня 2023 року”, – йдеться у документі.
Читайте також: Нідерланди, США, Британія та Данія обговорюють передачу винищувачів F-16 для України
Ракетні обстріли України
В ніч проти 9 травня РФ обстріляла Україну крилатими ракетами морського та повітряного базування. Протиповітряна оборона знищила 23 з 25 випущених ракет.
8 травня, Повітряні сили збили над Києвом 35 “шахедів”. Внаслідок падіння уламків є пошкодження багатоповерхівки та автомобілів, а також поранено п’ятьох людей. Того ж дня з літаків стратегічної авіації окупанти обстріляли й Одещину. Зруйновано об’єкт логістичної інфраструктури та відомо про трьох постраждалих.
Читайте також: Євросоюз пообіцяв Зеленському мільйон снарядів для артилерії ЗСУ