ДПСУ перша з усіх правоохоронних структур, яка впровадила нові маркери, нові критерії з відбору, вивчення кандидатів на посади керівників органів охорони державного кордону та їх заступників.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Олексій Сергєєв під час конкурсного відбору проєкту “НОКС”, започаткованому у вересні 2019 року за підтримки Посольства США в Україні та Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

Відбір відбувається за участю міжнародних спостерігачів.

“НОКС” – “Нове обличчя керівного складу” – це всебічне вивчення й визначення актуального рівня підготовки офіцерів керівної ланки органів Держприкордонслужби та прозорий відбір найбільш підготовлених фахівців до зарахування у кадровий резерв для призначення на керівні посади в органах охорони державного кордону. Алгоритм конкурсу встановлює чіткі правила, які запобігають фальсифікації результатів та не дозволяють потрапити до списку кандидатам з недостатнім рівнем підготовки, низькими морально-діловими та лідерськими якостями, наявністю застережень щодо доброчесності.

Голова ДПСУ Сергій Дейнеко підкреслив, що “Нове обличчя керівного складу” – це інвестиція в безпеку і майбутнє України.

“Це тривалий процес, який потребує постійної підтримки та розвитку. Однак, вже зараз можна стверджувати, що він приносить позитивні результати та сприяє зміцненню безпеки держави. Нам вдалося сформувати систему неупередженості, підтримки, розуміння та небайдужості. І як результат – сьогодні прикордонними загонами керують кращі і найбільш достойні офіцери”, – зазначив Дейнеко.

За результатами попередніх 18 відборів, в яких взяли участь 328 учасників, вже призначено на керівні посади – 91 офіцера.

Цьогорічний відбір у рамках проєкту “Нове обличчя керівного складу”, за підсумками шести етапів конкурсу, визначив 37 переможців.  “Усі фіналісти, а це люди з практичним, бойовим досвідом служби і відповідними знаннями, вольовими і лідерськими якостями, пройшли прискіпливий відбір за методикою оцінювання, перевірено їх професійні якості, фізичну, психологічну готовність та особисту мотивацію”, – підкреслюють у ДПСУ.  

При цьому зазначається, що особливістю цього року є участь кандидатів у відборі на всі посади заступників начальників прикордонних загонів: з оперативно-розшукової діяльності, роботи з персоналом, технічного та тилового забезпечення.

У Держприкордонслужбі впевнені, що проєкт має всі засади для подальшого розвитку.

Зокрема на перспективу вбачається: додатковий вишкіл відбіркових комісій, насичення експертного середовища міжнародними експертами та представниками громадськості, поширення конкурсу для призначення на інші посади, а саме керівників підрозділів охорони кордону.

Крім того, вже розпочата робота з впровадженням окремих елементів штучного інтелекту для забезпечення неупередженості та більш прозорої оцінки кандидатів.

Подібні

“Генштаб намагається перекинути військових техніків і механіків з Повітряних сил у піхоту”, — Гончаренко

Народний депутат України Олексій Гончаренко заявив, що “Генштаб намагається перекинути всіх, кого…

Блінкен вважає, що нова адміністрація президента Трампа зможе домогтися для України “гарної угоди” з РФ

Умовами для цього є тиск на економіку РФ і припинення вогню

Стало відомо, коли розпочнеться базова загальновійськова підготовка для студентів

В Україні базова загальновійськова підготовка для студентів вищих навчальних закладів розпочнеться з…

На Курщині українські десантники взяли у полон 27 російських солдатів: як це було

Воїни Десантно-штурмових військ ЗСУ разом із побратимами з інших підрозділів Сил оборони…