Клімкін про мирний план Джонсона
Фото: Павло Клімкін/Facebook

Наразі російський диктатор Володимир Путін робить ставку на перемогу в Україні. Однак на це навряд вплинуть події в Сирії.

Про це виданню NV в інтерв’ю розповів ексміністр закордонних справ України, співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін.

“Падіння режиму Асада та втрати позицій РФ у Сирії підштовхне уряди демократичних країн до ухвалення рішень для стримування Росії в її війні проти України – так дехто вважає. Проте я у цьому не впевнений”, – розпочав він.

За його словами, наразі він не бачить, щоб Захід змінив свою парадигму щодо війни в України. Однак Сирія, на його думку, це не дзвіночок. 

“Це набагато більше, як удар дзвону. Я бачу, що багато хто на Заході побоюється наслідків того, що трапилося в Сирії. Тобто це мікс реального позитиву і того, що нарешті режим Асада пішов, але є велике побоювання, що зараз під питанням стабільність Іраку. Абсолютно зрозуміло, що  будуть складні процеси серед сунітів у Іраку. Непрості процеси навколо курдів. Адже вони дуже захочуть зробити новий крок у напрямку незалежної держави або хоча б більшої автономії. Непрості будуть наслідки для Близького Сходу і не тільки”, – додав він.

За словами Клімкіна, Путін може втратити владу, і до влади прийдуть такі, як Пригожин. І на Заході виникла відповідна реакція – не дочавити цю диктатуру, а навіть послабити тиск на неї. Тож синхронно почало розвиватися послаблення військової допомоги Україні. 

“Російський режим вдасться до жорсткіших дій стосовно нас. Думаю, що зараз Путін крутить в своїй голові думки: “а чи не може це якимось чином запаралелитися на моїй реальності”. Звичайно, не в буквальному сенсі. Тому варто очікувати закручування гайок і відстежування настроїв у елітах точно має бути. В короткостроковій перспективі, я думаю, що російський режим вдасться до жорсткіших дій стосовно нас. Йому тепер потрібно показати – в такому російсько-пацанському сенсі, що все ж таки хоч вони програли, але вони таки чогось варті в своїй системі цінностей. Це моє читання сьогоднішньої ситуації”, – наголосив Клімкін.

На його думку, нині росіяни можуть зараз діяти за принципом “на Близькому Сході програли, тож будемо робити ставку на перемогу в Україні”. По-перше, щоб показати, що “круті та жорсткі”. Вони також ніколи не ведуть переговори з позиції слабкості й прекрасно розуміють, що наступна адміністрація США і особисто Трамп отримали козирі. 

За його словами, багато хто в оточенні Трампа прекрасно розуміє, що пауза і навіть тимчасова заморозка не означає кінець війни. Однак зупинитися і почати говорити – це важлива для них історія. Вони прекрасно розуміють, що події в Сирії для них однозначно в плюс. Причому як в можливих майбутніх переговорах з Росією, так і в можливих майбутніх переговорах з Іраном.

“Утім, для нас тут є чимало як можливостей, але і також ризиків. Оскільки Трамп не обов’язково розуміє значення всіх емоційних питань для нас та необхідність припинити просування “русского мира” в Україні. Бо відколи станеться пауза у війні, від цього моменту російська система почне працювати на повну для внутрішньої дестабілізації України і щоб зупинити нашу європейську інтеграцію. Ми занадто сфокусовані на НАТО і вважаємо, що Путін зробить все, щоб не пустити нас в Альянс, але начебто у ЄС ми “пропетляємо”. Але події 2013-2014 року мали б нас навчити, що для Путіна будь-який крок України, навіть найменший, в бік Заходу, це щось таке, що відриває щось від його концепції Росії, особливо концепції “країни-цивілізації”, і від його іміджу”, – наголосив Клімкін.

Нагадаємо, Росія наближається до Покровська і, ймовірно, готується до наступу. Наразі окупанти знаходяться в 4 милях від донецького міста (близько 6,5 км).

Подібні

У Фінляндії російському неонацисту Петровському, який воював проти України на Донбасі, присудили довічне

Попри відео, які окупати самі ж знімали, Петровський заперечував свою причетність

Підрозділ ДПСУ “Фенікс” оголосив донабір персоналу через своє розширення: які умови і куди звертатися

Зокрема у Хмельницькому запрацював Центр рекрутингу “Фенікса”

У ЄС повідомили, яких росіян виключили із санкційного списку через тиск Угорщини, — ЗМІ

Європейський Союз під тиском Угорщини виключив зі своїх санкційних списків деяких росіян.…

Верховний суд постановив, що порушення вимог ТЦК під час мобілізації не звільняє військовозобов’язаного від призову

Факт порушення вимог ТЦК під час мобілізації не звільняє військовозобов’язаного від призову.…