Ілюстративне фото/сайт МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) роз’яснили, як медичним закладам і аптекам надавати послуги пацієнтам в умовах відсутності світла і зв’язку.

Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

“Попри постійні обстріли та перебої в електропостачанні українська система охорони здоровʼя продовжує безперебійно функціонувати та надавати якісні медичні послуги всім, хто цього потребує”, – ідеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що на час дії воєнного стану в умовах знеструмлення та відсутності звʼязку лікарі можуть формувати паперові рецепти та направлення.

Зокрема на час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби з програми реімбурсації “Доступні ліки” у разі відсутності світла та зв’язку.

“Призначати антибіотики, на перехідному періоді у разі відсутності технічної можливості, лікарі можуть на паперових рецептурних бланках форми № 1”, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадують, що до повноцінного впровадження е-рецепта на всі рецептурні ліки під час виписування електронного рецепта на антибіотики лікар має роздрукувати та надати пацієнту інформаційну довідку, яка містить номер рецепта, код його погашення, а також дані про призначення. При цьому ця довідка має бути обовʼязково завірена особистим підписом та печаткою лікаря.

“Якщо пацієнт отримав електронний рецепт, проте фармацевт не може здійснити його відпуск в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), фармацевт може відпустити антибіотик за інформаційною довідкою до е-рецепта, яка на час воєнного стану прирівнюється до рецепта. При цьому фармацевт має зробити позначку “Відпущено” на інформаційній довідці та повернути її пацієнту”, – пояснюють в МОЗ.

За відсутності світла чи звʼязку медичні працівники можуть призначати наркотичні (психотропні) лікарські засоби на паперових рецептурних бланках форми №3. Відпуск рецептурних ліків за рецептурними бланками форми №1 та №3 здійснюється відповідно до правил, затверджених наказом МОЗ від 19 липня 2005 року № 360.

Крім того, за відсутність світла та інтернету лікар може видати пацієнту паперове направлення до вузького спеціаліста.

“Усі заклади, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), зобовʼязані на час дії воєнного стану приймати пацієнтів з паперовими направленнями так само як і з електронними. Під час внесення даних про послугу лікар зазначає у системі, що направлення — паперове. НСЗУ оплачує таку послугу”, – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що пацієнти з паперовими направленнями мають право отримати безоплатно медичні послуги, передбачені Програмою медичних гарантій. 

“Використання паперових форм допускається виключно у випадках, якщо відсутня технічна можливість сформувати електронний рецепт чи направлення через, наприклад, відсутність електроживлення чи доступу до мережі Інтернет”, – йдеться у повідомленні.

Подібні

Єрмак заявив, що мирного плану Трампа наразі не існує

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що конкретного “мирного плану Трампа”…

Через нічну атаку РФ більшість енергоблоків України значно знизили свою потужність

Внаслідок нічної атаки Росії більшість українських енергоблоків значно знизили свою потужність. Йдеться…

Війна, міграція та застарілі реєстри виборців ставлять під загрозу проведення виборів в Україні, — ЗМІ

Війна, міграція мільйонів українців та застарілі реєстри виборців ставлять під загрозу проведення…

Під час ракетної атаки РФ до України прибула делегація з США: яка мета візиту

У посадовців запланована зустріч із представниками оборонно-технічного сектору України