Україна отримуватиме більше скрапленого природного газу (СПГ) з Балтійського регіону. Довгострокову угоду про постачання через термінал у Клайпеді погодили під час міжурядових консультацій у Вільнюсі.
Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
Газ надходитиме від американських та близькосхідних виробників. Україна вже має досвід імпорту таких енергоресурсів через міжнародні маршрути.
Нові домовленості дозволять зміцнити чинні канали постачання та підвищити енергетичну стійкість держави.
Свириденко підкреслила, що розширення співпраці з балтійськими партнерами є важливим кроком для енергетичної безпеки України в умовах воєнних викликів.
“Це важливий крок для нашої стійкості”, — зазначила вона.
Нагадаємо, в “Нафтогазі” заявляли, що внаслідок безперервних ударів російських військ по газовидобувній інфраструктурі Україна втратила частину власного видобутку та змушена компенсувати дефіцит за рахунок імпорту.
Також раніше протягом доби 4 травня російська армія завдала ударів по п’яти інфраструктурних об’єктах НАК “Нафтогаз України” у Сумській та Харківській областях.
Читайте також: Дніпропетровщина знову була під ракетною атакою РФ: били по об’єктах “Нафтогазу”








