В Україні хочуть запровадити графіки відключень по зонах
Фото: Укренерго

У Міністерстві енергетики планують змінити порядок застосування графіків стабілізаційних відключень світла і, залежно від цього, у 2025 році поділити Україну на декілька зон.

Як пише УНІАН, про це ЗМІ повідомили “кілька джерел в енергетичній галузі”.

Енергетики кажуть, що проблема відсутності світла поки що буде актуальною для України, тому є сенс “уніфікувати систему графіків погодинного відключення (ГПВ) та зробити обмеження справедливішими”. Для цього планують змінити інструкцію застосування цих графіків.

“Зараз відключення країною відбуваються нерівномірно. І якщо за місяць у сумі кількість годин “без світла” для всіх споживачів практично однакова, то протягом тижня чи доби коливання можуть бути значними”, – кажуть неназвані співрозмовники.

Оскільки по всій країні запроваджувати однакові графіки не можна – це може призвести до серйозних перепадів в енергосистемі, пропонують об’єднання графіків деяких областей у кілька.

“Можливо, у три зони з відносно рівним обсягом споживання, і в кожній з них застосовувати однакові графіки відключення. Наприклад, до однієї зони може увійти Одеська, Черкаська, Львівська та ще кілька областей, відібраних у шаховому порядку – щоб не створювати великих суцільних територій з одночасною відсутністю світла. І тоді відключення там будуть за певними чергами в однаковий час. Тобто, якщо третя черга відключатиметься на 4 години у певний період, то це відбуватиметься по всій зоні. Така сама система буде за іншими зонами”, – йдеться у роз’ясненні.

Зазначають, що це лише один з варіантів і нова методика підходу до відключень перебуває у процесі формування. Але запровадити її хочуть уже з січня 2025 року.

Нагадаємо, що станом на 6 грудня Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська атомні електростанції значною мірою відновили виробництво електроенергії. Йдеться про період після російських обстрілів.

До того МАГАТЕ заявляло, що три українські АЕС знову зменшили виробництво електроенергії через останні атаки РФ. Адже енергетична інфраструктура України є надзвичайно крихкою та вразливою, що ставить ядерну безпеку під великий ризик.

Подібні

Прикордонники зупинили колону російської техніки, яка рухалася до кордону України

Прикордонники показали, як успішно зупинили колону техніки окупантів. Росіяни намагалися прорвати державний…

Майбутній віцепрезидент США Венс висловився про Гренландію: “Трамп вміє укладати угоди”

Майбутній віцепрезидент США заявив, що Америці не потрібна військова сила для впливу…

Наша перевага у війні – бойовий дух: як “паспортист”-філолог з Лиману став бойовим командиром прикордонників

“Дуже важко відправляти своїх підлеглих, цвіт нації, туди, звідки вони можуть не повернутися”

Командир Нацгвардії “Азов” Прокопенко заявив, що на фронті не вистачає “мізків і навичок”: що пропонує

Командир бригади Національної гвардії “Азов” Денис Прокопенко вважає, що наразі на фронті…