Президент США Дональд Трамп заявив, що очікує на швидке підписання угоди про розподіл доходів від видобутку корисних копалин в Україні.
Про це повідомляє Reuters.
“Ми уклали угоду про рідкоземельні мінерали. Ми підпишемо її найближчим часом. Зараз ми говоримо про території”, – заявив Трамп на засідання Кабміну США.
Він також повідомив журналістам 24 березня, що США “обговорюють з Україною потенціал американських фірм, які володіють українськими електростанціями”.
“Ми говоримо про лінії розмежування, говоримо про енергетику, власність на електростанції. Дехто каже, що електростанція має належати Сполученим Штатам… тому, що у нас є досвід”, – сказав Трамп.
Угода про корисні копалини: що відбувається
Як повідомляє Financial Times, адміністрація президента США хоче “підкоригувати умови угоди” з офіційним Києвом щодо доступу американської сторони до українських корисних копалин.
“Йдеться, зокрема, про включення атомної електростанції, що наразі перебуває під контролем російських окупантів, в розширену угоду. Йдеться про Запорізьку АЕС.
“До слова, угода між Україною та США не передбачає передання прав на користування надрами чи будь-яких прав власності. Про це повідомила міністерка юстиції України Ольга Стефанішина. За її словами, йдеться про розподіл надходжень до державного бюджету, частина з яких генерується у Фонд. Після підписання цієї угоди не настають жодні правові наслідки”, – пише видання.
Нагадаємо, що президент Зеленський повідомив, що в розмові з президентом США Дональдом Трампом 19 березня обговорив можливу участь Сполучених Штатів у відновленні Запорізької АЕС.
Міністр енергетики США Кріс Райт підтвердив, що Сполучені Штати “можуть взяти на себе управління українськими атомними електростанціями”, якщо це допоможе завершити російсько-українську війну.
“Немає проблем, ми можемо це зробити. Я не думаю, що це потребує присутності на місцях, але я залишу зовнішню політику президенту Трампу і держсекретарю Рубіо. Я знаю, що вони працюють не покладаючи рук”, – сказав Райт.
Читайте також: В Ер-Ріяді завершилися переговори української та американської делегацій: яку угоду планують укласти