Уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що українська влада має дані про те, що Росія утримує на своїй території понад 27 тисяч цивільних громадян України.
Про це Лубінець заявив під час брифінгу.
“За нашими даними, вже понад 27 тисяч цивільних заручників утримує РФ. Це – шалена кількість наших громадян, яких росіяни фактично тримають у полоні”, – заявив він.
Що відомо про полоненого росіянами журналіста Дмитра Хилюка
Омбудсман визнав, що наразі всі зусилля, яких докладає українська влада, він особисто та інші держоргани влади України для звільнення з російського полону журналіста УНІАН Дмитра Хилюка, “не показали позитивного результату”.
“Він наразі в Україну не повернувся, на жаль. Сказати, що у найближчому майбутньому ми його повернемо – я не буду. Я звик казати реальні справи”, – прокоментував Лубінець.
Він також зазначив, що неодноразово особисто порушував це питання перед російською стороною і робитиме це надалі.
Нагадаємо, що станом на квітень 2023 року зниклими безвісти вважають близько 7 тисяч українських військовослужбовців.
Станом на листопад 2022 року повідомлялося про понад 15 тисяч людей, які зникли безвісти під час війни в Україні. Фахівці вважають, що процес розслідування зниклих безвісти в Україні триватиме роками.
Полонені у РФ і Україні: що відомо
У грудні 2022 року у Міжнародному комітеті Червоного Хреста повідомили, що відвідали військовополонених, які утримуються Росією та Україною.
Тоді ж глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що Україна ініціює створення міжнародної місії для моніторингу умов і стану українських громадян, які перебувають у російському полоні, оскільки інформаційний центр зі звільнення українських полонених “не отримує від Російської Федерації ніякої інформації, а якщо і отримує, то її дуже важко вважати реальною”.
Разом із тим Єрмак заявив, що прямо вказав президентові МКЧХ, що не було жодного факту моніторингу та контролю за умовами перебування українських громадян у російському полоні з боку його організації.
Лубінець підтвердив, що не отримував даних ні від родичів військовополонених, ні від цивільних. Не було офіційної інформації і від самого Міжнародного Комітету Червоного Хреста про їхню зустріч з українськими полоненими у Росії.
Читайте також: Україна та РФ почали моніторингові візити до місць утримання полонених