З початку 2026 року в Україну надійшло 4007 одиниць енергетичного обладнання від партнерів.
Про це повідмоляють у Міністерстві енергетики України.

Відомо, що це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли тощо. Допомогу надали партнери з ЄС, Австрії, Азербайджану, Бельгії, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Люксембургу, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Словаччини, США, Туреччини, Фінляндії, Франції, Швейцарії, Швеції, Японії, Чехії, Польщі, Кіпру, Китаю, UNICEF/WASH, PFRU і VOLVO.
“Очікуємо на надходження ще 903 генераторів, 426 трансформаторів та 159 одиниць іншого обладнання, зокрема, котлів, БМК і КГУ. У регіони зі складів хабу вже відправили 432 вантажі гумдопомоги вагою в 3,4 тисяч тонн. Зокрема, 2503 генератори, 88 трансформаторів та 160 одиниць блочно-модульних котелень, когенераційних установок і котлів”, – йдеться у повідомленні.

Загалом з березня 2022 року в Україну надійшло 2421 гуманітарний вантаж з енергообладнанням вагою в понад 31 тисяч тонн, з яких понад 27,1 тисяча тонн вже розподілені між регіонами. Таку допомогу з початку повномасштабного вторгнення надали 39 країн. А саме: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Республіка Корея, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, США, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Японія, ОАЕ, Болгарія, Туреччина й Китай.
Нагадаємо, станом на травень ця кількість сягала 3209 одиниць енергетичного обладнання. А в квітні до Фонду підтримки української енергетики надійшло понад 72 мільйони євро.
Читайте також: У США Шмигаль обговорив із партнерами можливість залучення $1,4 млрд на оновлення енергообладнання








