Глава Міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав слова держсекретаря США Марко Рубіо про відсутність угоди на Алясці “не дуже витонченими”.
Про це пише BBC News.
Він закликав “внести ясність” після заяви Рубіо про відсутність угоди за підсумками саміту на Алясці. Адже там, за словами Лаврова, обговорили пропозиції США, які Росія ухвалила.
“Коли мій колега Марко Рубіо каже, що на Алясці були лише пропозиції, а угоди не було, у мене це викликає питання з погляду того, що ми маємо на увазі під угодою. Адже там обговорювалися пропозиції США, які Росія ухвалила. Тому говорити про те, що згоди не було, не дуже витончено”, – обрувся він.
Лавров додав, що необхідно “внести ясність” на усю цю ситуацію. Водночас США про бажання відіграти конструктивну роль у врегулюванні конфлікту, за його словами, “звучить як заявка на посередництво”.
Нагадаємо, РФ звинуватила США у відмові від виконання так званих “домовленостей”, нібито досягнутих між американським президентами Дональдом Трампом і російським диктатором Володимиром Путіним під час їхнього резонансного саміту на Алясці торік. Три вищі посадовці Росії синхронно виступили із жорсткими заявами, сигналізуючи про різку зміну риторики Кремля, які раніше вихваляли дипломатичні зусилля Трампа.
Попри звинувачення на адресу США, Путін продовжує маніпулювати темою мирних переговорів. За його словами, Росія нібито готова до діалогу, але виключно на базі “стамбульських домовленостей” 2022 року. При цьому відповідальність за зрив попередніх раундів дипломатії диктатор традиційно переклав на Україну.
Зрештою Рубіо заперечив наявність домовленостей між США та РФ щодо України на Алясці. Тим самив він спростував чутки про будь-які залаштункові компроміси.
Читайте також: Трамп закликав Зеленського “діяти рішучіше” щодо РФ і змусити Кремль сісти за стіл переговорів, – The Kyiv Independent








