Україна отримає 4 мільйони євро від Литви задля зміцнення енергонезалежності шкіл і лікарень.
Про це повідомив міністр енергетики України Денис Шмигаль.
“На полях URC2026 разом із міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом підписали Спільну декларацію щодо посилення співпраці у сфері енергетичної стійкості та відновлення. У межах цих домовленостей Литва спрямує 4 мільйони євро на встановлення сонячних панелей і систем зберігання енергії на об’єктах соціальної інфраструктури, зокрема, в українських школах й лікарнях”, – зазначив він.
Відомо, що передане Литвою обладнання вже використовувалося у межах проєкту “Промінь надії”. Завдяки цьому шість українських закладів охорони здоров’я тепер мають власну генерацію, а ще один перебуває на етапі розробки технічних рішень.
“Вдячні партнерам за надання додаткової фінансової допомоги. Серед пріорітетних напрямів співпраці й екстрена підтримка енергетичного сектору України. Йдеться про постачання трансформаторів, генераторів, критичних запасних частини та іншого обладнання відповідно до наших нагальних потреб”, – додав він.
За словами Шмигаля, демонтоване обладнання з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС вже використовується в Україні для ремонтів енергоінфраструктури. Він подякував уряду та народу Литви за солідарність і співпрацю з Україною.
Нагадаємо, Україна і Литва домовилися про співпрацю у форматі Drone Deal. Вона має посилити обидві країни у захисті й не тільки.
Також Литва надасть 10 мільйонів євро на повернення викрадених українських дітей. Другий меседж від країни – це заклик відповісти на всі злочини РФ.
Крім того, Литва закликала ЄС активніше долучатися до створення Спецтрибуналу для РФ. Там наголосили, що ЄС не може дозволити Росії “вийти переможцем з агресії”.








