Київ
Фото: НЕК “Укренерго”/Facebook

У Києві енергетики розробляють нову схему електропостачання, за якої водопостачання та опалення будуть завжди з генерацією.

Про це повідомив директор Центру дослідження енергетики Харченко в ефірі телемарафону 8 січня.

Київ та Київська область належать до енергодефіцитних районів України. Регіон має зовнішні джерела живлення та невеликі внутрішні потужності. Тому столиця залишається найуразливішим місцем — і про це знають росіяни, які регулярно намагаються знеструмити місто. З середини лютого Києву блекаут вже не загрожуватиме.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

“Якщо все вдасться зробити так, як зараз заплановано, то з середини лютого Києву буде все одно на будь-який блекаут. У місті буде резервна генерація для водоканалів, для теплових станцій. Щоб якщо система не працює, всі отримали живлення, тепло та воду”, – зазначив він.

Для цього буде потрібні час і багато грошей, проте донори допомагають Україні з цим питанням.

За цим же прикладом у майбутньому планують забезпечити інші великі українські міста.

Нагадаємо, голова НАЕК “Енергоатом” Петро Котін не вірить, що МАГАТЕ вдасться добитися створення безпекової зони навколо Запорізької атомної станції (ЗАЕС).

Подібні

Іспанія підготувала понад дев’ять тисяч українських військових за програмою ЄС, – Міноборони

З 2026 року базове навчання замінили на поглиблену технічну підготовку

Китай планує вдвічі збільшити імпорт російського підсанкційного газу, – Reuters

Китай є єдиним відомим покупцем вантажів “Arctic LNG 2”

На Хмельницькій АЕС проводять слідчі дії: що відомо

Вони стосуються окремих закупівель, проведених у попередні роки

Українським студентам-правникам доведеться “зшивати” законодавство воєнного часу зі стандартами ЄС, — Мудра

Членство України в ЄС потребуватиме тисячі фахівців