Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у 2023 році в Україні буде запроваджено інститут префектів. Це відбуватиметься в межах реформи децентралізації.

Про це прем’єр повідомив під час засідання уряду.

“Ідеться про запровадження інституту префектів — посадових осіб, які будуть здійснювати адміністративний нагляд на місцях. Префекти — це неполітичні особи, що представлятимуть державу і стежитимуть за конституційністю ухвалених на місцях рішень. За зразок нашої моделі взятий найкращий європейський досвід, який довів свою ефективність”, – сказав Шмигаль.

Прем’єр наголосив, що після завершення воєнного стану, йтиметься і про зміни до Конституції, які фіналізують реформу децентралізації.

“У підсумку Україна отримає збалансовану, дієву та європейську систему управління зі спроможними громадами”, – запевняє прем’єр.

Подібні

Окупований Севастополь залишився без світла після нічної атаки дронів

Місцеві кажуть про влучання у Балаклавську ТЕС

Обмеження на продаж палива впровадили вже у 15 регіонах Росії: влада запевняє, що це “штучний дефіцит”

Криза торкнулась навіть “найнафтовішого” регіону – Ханти-Мансійського автономного округу

Зеленський попередив українців, що вночі Росія готує черговий ракетно-дроновий удар по Україні

Найчастіше об’єктом російських повітряних атак стає Київ

Лубінець заявив, що оприлюднює менш як 1% отриманих скарг щодо порушень ТЦК, щоб “не годувати” російську пропаганду

Водночас він визнає, що у цих випадках допомагає лише публічність