У Миколаєві шахед атакував поїзд
Фото: GETTY IMAGES

Сьогодні, 25 вересня, ЗСУ вперше знищили російський БпЛА “Shahed-136”, який був оснащений супутниковим зв’язком Starlink від SpaceX. Раніше окупанти вже експериментували з 4G-модемами з українськими SIM-картами.

Про це пише Defense Express.

“Коли в РФ почнуть встановлювати Starlink на свої далекобійні БпЛА було лише питанням часу. Бо до цього ворог вже експериментував із 4G-модемами із українськими SIM-картами”, – йдеться у повідомленні.

Це дозволяє ворогу отримувати зворотний зв’язок від дронів, а також передавати інформацію та змінювати польотні завдання. Такий “Шахед” може використовуватися для збору даних про позиції українського ППО чи передавання зображень з камер у режимі, який важко зафіксувати. Своєю чергою це перетворює безпілотник на розвіддрон.

Завдяки Starlink дрон може виконувати роль пілота й далекобійного баражуючого боєприпасу з можливістю розвідки та ураження рухомих цілей. Вибір “Шахеда” пов’язаний із його дальністю польоту близько 2000 кілометрів і значним вільним простором в середині фюзеляжу.

Нагадаємо, завод в особливій економічній зоні Росії “Алабуга” в Татарстані, який на початку квітня атакували українські дрони, має виготовляти шість тисяч “Шахедів” щороку. Станом на кінець квітня він випередив графік і вже поставив РФ 4,5 тисячі БпЛА.

Подібні

“Слуга” Медяник живе у маєтку за $1 млн, який записаний на няню його родини, — Bihus.Info

Офіційні доходи жінки не дозволили б їй придбати таку нерухомість

Українським студентам-правникам доведеться “зшивати” законодавство воєнного часу зі стандартами ЄС, — Мудра

Членство України в ЄС потребуватиме тисячі фахівців

Українські війська контролюють ситуацію навколо Костянтинівки, але обстановка складна, – командир 19-го корпусу ЗСУ

Він спростував російські заяви про “оточення” українських підрозділів

На тлі конфлікту між Зеленським і Навроцьким антиукраїнські настрої мають підтримку серед поляків, – Туск

Він вважає, що “є інциденти і вчинки, які можуть виправдати цю напругу”