США випустять на ринок свої запаси нафти
Фото: pixabay.com

Влада США відновила дію нафтових санкцій проти російських гігантів “Роснефть” та “Лукойл”. Обмеження знову набрали повної чинності після того, як завершився термін дії тимчасових винятків (waivers), запроваджених Вашингтоном.

Про це повідомив уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк, передає Укрінформ.

“Нафтові санкції США проти Роснефти та Лукойла залишаються в силі”, — підтвердив Власюк.

Послаблення санкційного режиму було вимушеним кроком з боку США. 12 березня 2026 року Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) видало генеральну ліцензію №134, яка тимчасово дозволяла постачання та продаж російської нафти й нафтопродуктів.

Офіційний Вашингтон пішов на такий дозвіл, намагаючись пом’якшити дефіцит сировини на світовому ринку та стримати стрибок цін. Кризова ситуація з пропозицією палива була спровокована діями Ірану, який перекрив стратегічно важливу Ормузьку протоку. Наразі термін дії цієї ліцензії вичерпався, і США вирішили більше не продовжувати пільговий період для російських енергоресурсів.

Читайте також: Зеленський розкритикував послаблення санкцій США проти російської нафти

Нагадаємо, що від початку війни з Іраном, через блокування Ормузької протоки і дефіциту енергоносіїв у світі, який спричинило це блокування, США на 30 днів дозволили продаж російської нафти та нафтопродуктів, які вже були завантажені на судна.

Потім США знову на 30 днів послабили санкції щодо російської нафти. Такий дозвіл діяв до середини травня.

Проте раніше у США запевняли, що більше не послаблюватимуть санкції проти російської нафти. Адже 12 березня Америка вже знімала санкції з нафти РФ.

Читайте також: В США пояснили, чому послабили санкції на російську нафту

Подібні

РФ визначила Москву та Керченський міст пріоритетами для захисту ППО, – Зеленський

Розвідка отримала внутрішні звіти РФ про наслідки далекобійних ударів України

Ексміністра часів Януковича викрили на привласненні понад 5 млн грн

Зловмисникам загрожує до 12 років в’язниці з конфіскацією майна

У Кремлі казяться через втрату прихильності Трампа до РФ, але погоджуються на “діалог з Європою”

Водночас Лавров знову погрожує ударами по Києву і загрозою для іноземних дипломатів

Ми з поляками не можемо бути не партнерами або не друзями, тому що ми сусіди, – Зеленський

Крім України наразі Польщу ніхто не зможе захистити