обмін полоненими
Скриншот з відео

З грудня минулого року російські війська розстріляли щонайменше 15 українських бійців, які намагалися здатися у полон. Також окупанти могли стратити ще шістьох бійців, які вже здавалися у полон або здалися.

Про це йдеться у звіті правозахисної організації Human Rights Watch.

За словами заступниці директора HRW з питань криз та конфліктів Белкіс Вілле, після повномасштабного вторгнення РФ до України окупанти скоїли “безліч огидних воєнних злочинів”. Серед них позасудові страти чи вбивства тих, хто здався в полон, і поранених українських солдатів, яких холоднокровно застрелених, що категорично заборонено міжнародним правом.

Так, правозахисники провели розслідування щодо трьох випадків очевидної позасудової страти щонайменше 12 українських військових. Члени організації перевірили та проаналізували записи з дронів, опубліковані 2 та 27 грудня, а також 25 лютого. У звіті зазначається, що у цих випадках українські військові явно демонстрували намір здатися в полон, тож не мали бути вбиті відповідно до міжнародного гуманітарного права чи законів війни.

А четвертий розслідуваний правозахисниками випадок стосується відеозапису, який зʼявився у мережі 9 лютого. Там видно, як двоє російських військових стратили трьох неозброєних українських бійців, які також здалися у полон.

Нагадаємо, нині в російському полоні перебувають близько 14 тисяч цивільних українців. Втім у МКЧХ підтвердили лише 868 випадків утримання цивільних в Росії.

Подібні

“Прапор ми встановили”: у ВМС розповіли про ситуацію на стратегічній Кінбурнській косі

Ця територія наразі залишається районом активних бойових дій

РФ тисне на Білорусь для відкриття нового фронту проти України, — WSJ

Головна причина – сповільнення наступальних дій загарбники на Донбасі

Україна буде дзеркалити: Сибіга попередив Лукашенка про наслідки у разі провокацій

МЗС не очікує участі Білорусі у війні

Чернігівська ОВА оголосила обов’язкову евакуацію з 12 сіл біля кордону

Вивезення людей планується завершити протягом двох місяців