Колишній міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
Фото: Ігор Насалик/Facebook

Правоохоронці повідомили про зміну підозри колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості України Ігорю Насалику. Також у справі з’явився ще один фігурант –  екскерівник нафтогазового департаменту Міненерговугілля.

Про це повідомляють в Офісі генерального прокурора.

Експосадовцям інкримінували зловживання службовим становищем за частиною 2 статті 28 та частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України. За даними слідства, чиновники внесли зміни до договорів експлуатації газорозподільчих систем та їхніх складових. Так, з 37 договорів, що були укладені з операторами газорозподільних систем, 33 підписали з протоколами розбіжностей, зміст яких не відповідає меті договірних відносин.

За дорученням колишніх посадовців уклали збиткові для держави угоди зі структурами відомого бізнесмена. Відтак, за експлуатацію державного майна підтприємцям штучно “списували” кошти. Через їхні дії з травня 2017 року по грудень 2020 року бюджет недоотримав 1,55 мільярда гривень надходжень.

Нагадаємо, у лютому Насалику повідомили про підозру у підписанні збиткових для держави угод щодо розмитнення газу на користь олігарха Дмитра Фірташа. Пізніше інформацію про підозру підтвердили й в ДБР. 

Також 15 травня оголосили про підозру й бізнесмену Дмитру Фірташу та вісьмом топ-менеджерам його компаній за розкрадання газу. У керівників фірм олігарха, зокрема “РГК”, “Йє енергія” та облгазів, провели обшуки.

Крім того, СБУ повідомила про підозру підсанкційному олігарху Павлу Фуксу. Його викрили на масштабних фінансових махінаціях зі стратегічними підприємствами та систематичному ухиленні від сплати податків. 

Подібні

ЗСУ атакували Центр космічного зв’язку “Дубна” під Москвою: він заміняв окупантам Starlink

На території об’єкта після удару дронами була зафіксована доволі сильна пожежа

Україна передасть партнерам технології російських ракет, щоб посилити оборону

Це має пришвидшити створення ефективних засобів протидії російській техніці

Армія РФ обстріляла саперів міжнародної організації на Херсонщині: загинули двоє людей

Водночас ще четверо осіб отримали поранення

Росіяни атакували цивільне судно біля берегів України і вбили іноземного громадянина

Судна зазнали значних пошкоджень