Україна передала свої пропозиції щодо завершення війни та проведення потенційної зустрічі як ключовим міжнародним партнерам, так і країнам, які вважаються «друзями» російського диктатора Володимира Путіна.
Про це у своєму вечірньому зверненні заявив президент України Володимир Зеленський.
Він наголосив, що тепер черга за кроками з боку Кремля, а також подякував усім, хто допомагає тиснути на РФ.
Читайте також: Трамп переконаний, що Зеленський “непогано справляється” у війні з Росією
“Україна дала пропозиції і ключовим партнерам, і друзі Путіна чули від нас, що зустріч можлива і закінчення цієї війни можливе. Треба, щоб Росія зробила цей крок до миру. Я дякую всім, хто разом із нами підштовхує Росію до дипломатії”, — зазначив Зеленський.
Він також підкреслив, що щоденні успішні удари українських воїнів на велику та середню дальність є справедливою відповіддю на російську агресію. За його словами, саме Росія розпочала цю війну і саме вона має її закінчити, “забравши її з собою з України”.
Читайте також: У Кремлі казяться через втрату прихильності Трампа до РФ, але погоджуються на “діалог з Європою”
Нагадаємо, у Держдепі США заявили про перелом у війні. Там наголосили, що Україна перехопила ініціативу.
Читайте також: Трамп захопився нещодавніми військовими досягненнями України під час розмови із Зеленським, — FT
А напередодні заступник постійного представника США при ООН Ден Негря, на засіданні Ради Безпеки заявив, що РФ повинна негайно повернутися до переговорного процесу й укласти мирну угоду з Україною, оскільки “час у цій війні грає проти Москви”. Він наголосив, що Вашингтон “налаштований домогтися негайного припинення вогню на основі позиції”, яку Трамп озвучив на нещодавньому саміті G7.








