У Міноборони, реагуючи на звернення ЗСУ, спільно напрацювали пропозиції змін до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку.
Про це повідомили у Міноборони.
Такі зміни обумовлені тим, що під час дії правового режиму воєнного стану “відсутня потреба перебування громадян на військовому обліку призовників до 27 років”.
“По-перше, необхідність їхнього щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, зокрема для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК. У той час як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється”, – йдеться у поясненні.
Читайте також: Кабмін змінив процедуру бронювання військовозобов’язаних працівників: що відомо
Крім того, у Міноборони кажуть, що тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.
“Всі ініціативи Сил оборони України спрямовані на зміцнення обороноздатності держави є обґрунтованими, узгодженими з іншими урядовими та структурами безпеки та мають на меті винятково оптимізацію процесів”, – наголосили в оборонному відомстві.
Читайте також: Резніков розповів, чи буде в Україні додаткова мобілізація
Мобілізація в Україні
29 березня стало відомо, що у парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради працюють над удосконаленням процедури проведення мобілізації в Україні.
11 квітня уряд ухвалив постанову, яка змінює і розширює повноваження центрів комплектування і соціальної підтримки – ЦКС (військкоматів). Таким чином, з територіальних центрів комплектування зняті обов’язки і “виконання завдань з підготовки та ведення територіальної оборони”.
Читайте також: Мобілізація в Україні: військкоматам дозволили роздавати повістки незалежно від місця військового обліку
Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки України Федір Веніславський сказав, що у Верховній Раді розглядають можливість вручення повісток військовозобов’язаним через месенджери. За його словами, до початку війни база мобільних номерів чоловіків призовного віку була майже повністю сформована.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров заявив, що це неможливо зробити.
“Поки немає якісного реєстру військовозобов’язаних, а до ідентифікатора реєстру не прив’язаний верифікований номер телефону. А у нас немає верифікації номера телефону та особи в державі. Я навіть не говорю зараз про Конституцію та постанови. Чисто технічно це неможливо зробити умовно в цьому році”, – заявив Федоров.
Читайте також: Електронні повістки в Україні та в Росії: у чому різниця