Повернення із російського полону
Фото: Володимир Зеленський

Сьогодні, 5 лютого, відбувся черговий обмін полоненими. Завдяки цьому з російської неволі вдалося повернути 150 українських захисників.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Сьогодні хороший день для всіх нас. Ми повертаємо з російського полону 150 наших захисників. Це солдати, сержанти, офіцери та воїни Військово-морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі й Запорізькій області. А також бійці Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці та поліцейський. Усі вони з різних напрямків фронту, але їх об’єднує спільне: вони боролися за Україну”, – зазначив він.

Відомо, що деякі з бійців перебували в полоні понад два роки. Тому сьогодні нарешті вони побачать свої рідних.

“Дякую всім, хто працює заради повернення наших людей. Партнерам, зокрема ОАЕ, і тим, хто підтримує нас на цьому шляху. Працюємо, щоб повернути всіх”, – додав Зеленський.

Варто зазначити, що кілька місяців тому The Wall Street Journal оприлюднив свій матеріал щодо затримки з обміном полоненими. За їх даними, в Україні та Росії залишаються тисячі військовополонених, яких не міняють. Причиною є те, що “сторони не доходять згоди” щодо обміну полоненими між країнами. Так, востаннє РФ звинуватила Україну у відмові проводити обмін полоненими.

Нагадаємо, у Курській області РФ українські десантники разом взяли в полон 21 російського військового. Їхній стан задовільний.

Читайте також: Лубінець розповів про умови утримання українських важкохворих полонених у РФ – їх треба терміново повертати

Подібні

Путін уникає справжніх мирних переговорів, сподіваючись, що США та союзники припинять підтримку України, – Грем

Він назвав це “серйозною помилкою”, яка може вплинути на Китай та інші держави

Україна та РФ обмінялися списками полонених на масштабний обмін “1000 на 1000”

Коли відбудеться обмін, поки невідомо

У червні Брюссель перегляне правову базу щодо захисту українців у ЄС: в Euractiv розповіли чого чекати

Більшість держав-членів ЄС підтримують продовження захисту для українців

Європейський ринок лишається відкритим для українських товарів, – Стефанішина

Наразі про жодне припинення вільної торгівлі ЄС з Україною не йдеться