Україна пропонує західним партнерам, зокрема ЄС, взяти участь у фінансуванні українських збройних сил та інтегрувати українську армію в оборонну систему Європи.
Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко за результатами поїздки в Канаду, де відбулася зустріч фінансового блоку G7.
“Ключова тема, яку піднімали з партнерами, – шляхи забезпечення фінансових потреб України на 2026 рік. Наразі ведемо діалог щодо можливості інтеграції українського військового потенціалу в оборонну систему Європи”, – зазначив Марченко.
Він вважає, що це рішення має ряд стратегічних переваг для України, як то – збереження фінансової стабільності у 2026 році і надалі. Для ЄС це стане убезпеченням від потенційної російської агресії, оскільки “українська армія має весь необхідний для цього досвід”.
Читайте також: У G7 визначилися щодо заморожених активів РФ: коли і як Україна їх зможе отримати
“Витрати на забезпечення українських збройних сил для безпеки Європи становитимуть невелику частку ВВП ЄС, яка може бути розподілена між країнами, що готові доєднатися до ініціативи, і включена до розрахунку оборонних витрат відповідно до зобов’язань цих країн перед НАТО”, – зазначив міністр.
Він зазначив, що враховуючи військові ризики, Європа вже шукає шляхи зміцнення оборони, зокрема через збільшення чисельності військового персоналу.
“Але розбудова подібного потенціалу потребуватиме років і значних ресурсів. Інтеграція українських збройних сил – дієве рішення, що має економічні переваги для країн-партнерів”, – наголосив Марченко.
Нагадаємо, що угорський прем’єр Віктор Орбан заявив, що виступає проти вступу України до ЄС, зокрема й через необхідність утримувати велику українську армію. За його словами, вона “висмокче всі ресурси, як губка”.
Колишній головнокомандувач збройних сил США в Європі Бен Ходжес різко розкритикував рішення президента Дональда Трампа щодо відмови від санкційного тиску і зазначив, що в разі якщо США усунуться від допомоги Україні, весь тягар ляже на плечі Європи, а Німеччині доведеться очолити всі ініціативи, пов’язані із безпекою і фінансуванням.