Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн назвала нові тарифи США “серйозним ударом по світовій економіці” і заявила, що Європейський Союз готовий відповісти.
Про це йдеться у заяві, яку оприлюднила пресслужба Єврокомісії.
“Мільйони громадян зіткнуться з вищими рахунками за продукти. Ліки коштуватимуть дорожче, так само як і транспорт. Зросте інфляція. І це особливо боляче вдарить по найбільш вразливих громадянах. Першими ж постраждають великі та малі підприємства”, – заявила глава Єврокомісії.
Водночас глава Євроради визнала, що погоджується з Трампом у тому, що “інші держави несправедливо скористалися правилами глобальної торгівлі”, і заявила, що готова підтримати зусилля щодо їхнього реформування.
“ЄС з самого початку завжди був готовий до переговорів зі США, щоб усунути будь-які бар’єри, що залишилися в трансатлантичній торгівлі”, – наголосила вона.
Однак нині, за її словами, Євросоюз “готовий відповісти”.
“Ми вже завершуємо роботу над першим пакетом контрзаходів у відповідь на тарифи на сталь. І зараз ми готуємося до подальших контрзаходів, щоб захистити наші інтереси і наш бізнес, якщо переговори проваляться… Ще не пізно вирішити проблеми шляхом переговорів”, – заявила фон дер Ляєн.
Китай
Як пише Reuters, у Китаї також вже відреагували на звістку про “економічну війну США” і закликали негайно скасувати тарифи, запроваджені Трампом.
“Китай рішуче виступає проти цього і вживатиме контрзаходів для захисту своїх прав та інтересів”, – зазначили у міністерстві торгівлі Китаю.
У заяві наголошують, що США “ігнорують баланс інтересів, досягнутий на багатосторонніх торгових переговорах протягом багатьох років”, і той факт, що США вже давно отримують значну вигоду від міжнародної торгівлі.
Нагадаємо, що для Китаю США запровадили мита в розмірі 34% на додаток до 20%, які вже діяли раніше. Загальна сума нових зборів сягне 54% і наблизиться до цифри в 60%. Про це Трамп говорив ще у своїй передвиборчій кампанії.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп 2 квітня офіційно оголосив про початок тарифної, або “торгової” війни одночасно з усіма державами світу. Він запровадив мита на імпорт до США на рівні від 10% до 50%. А також 25% мита на всі авто іноземного виробництва.
Читайте також: У Мінфіні США пояснили, чому ні Росія, ні Білорусь не потрапили до тарифного переліку США