Міністерка економіки Юлія Свириденко прокоментувала оголошені президентом США Дональдом Трампом мита на імпорт до США для країн світу. До цього переліку потрапила й Україна, для якої встановили тариф на рівні 10%.
Про це Свириденко написала в Х.
“Що означають для України нові мита від США? Складно, але не критично. Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає”, – написала Свириденко.
Вона нагадала, що у 2024 році український експорт до США становив $874 млн, з яких $363 припадало на чавун і ще $112 млн – труби. Натомість купила Україна в США товарів на суму $3,4 млрд.
“Наші мита на американські товари досить низькі – на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту – 0% Тому зараз в нас є шанси домовитись на інші умови – американська заява чітко говорить про таку можливість”, – прокоментувала Свириденко.
За її словами, “якщо все залишиться як є”, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках.
Читайте також: Міністр фінансів США порадив країнам, які потрапили до “митного переліку Трампа”, не мститися: а то буде гірше
Вона зауважила, що наразі в уряді працюють над тим, щоб для України були кращі умови.
“Ми експортуємо до США понад 600 різних категорій товарів (дуже різних – навіть гайкові ключі), з них 65 видів продукції – на суму понад $1 млн. Україна має, що запропонувати США як надійний союзник та партнер. Від справедливих мит виграють обидві наші країни”, – резюмувала Свириденко.
Железняк про мито США
Народний депутат від фракції “Голос” і перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк також прокоментував нові тарифи на мито від Трампа і їхній вплив на Україну.
“По тарифах від Трампа. Як це вдарить по Україні? Коротко і тезово: не сильно. Наш експорт туди навіть не дотягує до мільярда і 2% від всього що ми кудись експортуємо”, – прокоментував нардеп.
Він також повідомив, що США завозять в Україну товарів майже на 3 млрд доларів, тому можна вважати, що “ми отримали “лайт” тариф у лише 10%”.
“Найбільше ми возили металургійну продукцію, але там вже і так з березня для нас тариф 25% на сталь та алюміній. Ще труби, але там теж тариф вже є +антидемпінг. Ще десь третину експорту складає аграрна та харчова продукція. Але там теж вже і так очікували з квітня тариф. Ну тому не катастрофа, особливо коли для інших умови гірші (наш тариф 10% це ж не 54% як у Китаю)”, – прокоментував Железняк.
Водночас він зазначив, що є “маленький нюанс”.
“Зараз ЄС, Китай, Індія та інші на продукцію з США у відповідь теж запровадять тарифи…. І тут для нас відкривається вікно можливостей зайти на їх ринок”, – зазначив нардеп.
Читайте також: Як світ відреагував на тарифну війну Трампа: ЄС і Китай вже погрожують “відповіддю”
Нагадаємо, що Росія, Білорусь, Куба та Північна Корея не потрапили до списку країн, щодо яких США запровадили нові мита. Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що це тому, що Сполучені Штати не торгують із цими країнами.