В Україні понад 10 млн громадян так чи інакше постраждали внаслідок війни і потребують підтримки. У Мінреінтеграції вирішують, як налагодити роботу з допомоги цим людям.
Про це віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук розповіла під час Форуму регіональних координаційних центрів, повідомляє Укрінформ.
“Ми говоримо про 10 млн людей. Це як три країни Балтії. Це наша група, з якою маємо працювати… Міжнародні донори, громадські й волонтерські організації мають зосередити зусилля на розбудові регіональних координаційних центрів підтримки цивільного населення. Нам треба переходити на гнучкіші форми, тут наша координація мегаважлива”, – наголосила віцепрем’єрка.
Вона також зазначила, що у різних регіонах у людей різні потреби і це теж впливатиме на роботу міністерства і організацій.
“Наприклад, Івано-Франківщина, Львівщина, Тернопільщина говорять про більш довготривалі проєкти, такі як облаштування, соціальне житло, ментальне здоров’я, а регіони, які зараз під обстрілами – Херсонщина, Донеччина – їм би просто вижити. Їм би просто укриття, їм би школу у підземці”, – прокоментувала Верещук.
Зазначається, що учасники форуму обговорювали шляхи розвитку координаційних центрів як універсальної адміністративної платформи, обмінювалися ефективними практиками, а також обговорювали пріоритети на 2024 рік.
Нагадаємо, що станом на початок 2023 року у Мінреінтеграції повідомляли, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україні офіційно зареєстрували майже 5 млн внутрішньо переміщених осіб.
Читайте також: У Мінреінтеграції розповіли про кількість депортованих до Росії українських дітей